Tennis has to become everything to you
if you're going to make it
                        to the top.
                                   You have to live it.
Monica Seles
+7 (495) 212-16-61

Job Vacancies

read more...

Student of month

read more...

Live video from the courts

read more...

Our youtube channel

read more...

Students of Alexander Ostrovsky Academy - 0 year of birth
<< Back

14 years and younger, Boys DoublesWinner of the Championship of the Belgorod region for the prizes of the New Soul
14 years and younger, Boys Doubles
Georgiy Gorbatov
Trainer: А.Maltsev
2013, December 2-9
Belgorod
112.jpgRTT Russian Championship U14 Finalist  (singles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
May, 2014
Moscow
16 1.jpg 2nd place in the team tournament TC "ACE" - ITA in Khimki
The team ITA in Khimki
Coach: M. Kovaleva
February, 2012
Moscow
IMG_9489.jpg2nd place at PJSC Smolenskoblgaz Cup RTT tennis tournament of the III category
Maria Galiy
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Girls singles. 14 years and under
Russia, Smolensk. November 18 – 23, 2012.
8.jpg2nd place in the tournament "Smolenskoblgaz"

George Gorbatov
Coach: A.Maltsev / S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Boys Doubles. 14 years and younger
Russia, Smolensk. 18 - 22 February 2013
9.jpg3rd place in the tournament "Kaleva Open"

Maria Galiy
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Girls Singles. 14 years and younger
2013 г.
1.jpg3rd place in the tournament "for prizes Krylatskoje Head"
George Gorbatov
Coach: A.Maltsev
Russia, Moscow.
12 1.jpg3rd place in the tornament for prizes "Krylatskoe HEAD"
Gorbatov George
Coach:A. Maltsev
Russia, Moscow
3.jpg3rd place in the tournament "Lata-Trek"
The team ITA in Khimki
Coach: M. Kovaleva
2013
Test00111
005_7499.jpg

Irina Babkova 2000 year of birth

Academy's student: September 2011 - May 2014

IMG_1204.JPG

Daniel Bakaev 2007 year of birth.

Academy's student: September 2011 - September 2016

IMG_1169.JPG

Georgy Balaov 2006 year of birth.

Academy's student: September 2011 - September 2016

Белышева Екатерина

Ekaterina Belysheva - 2000 year of birth

Academy's student: January 2014 - September 2014

_E0A1076.JPG

Andrey Borisov - 2003 year of birth.

Academy's student: September 2011 - September 2016

_E0A0914.JPG

Grigory Borisov - 2000 year of birth

Academy's student: September 2015 - September 2016

ц.jpgRTT "Championship Klin» U12 Bronze medalist (singles)
Maxim Dontsov
Coach: Sergey Vorobyov/Egor Kuzlyanov
October, 2014
Klin (Russia)
f0d90873b5f0cd2f9cf9b5719353136e.jpg

Nikita Valentsev - 1998 year of birth

Academy's student: February 2014 - December 2014

sss.jpg

Diana Vasilyeva - 1999 year of birth

Academy's student: September 2014 - March 2015

Величко Илья

Ilya Velitchko - 2001 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2014

IMG_1179.JPG

Semen Vorobyov 2006 year of birth.

Academy's student: September 2015 - September 2016

shot-8003 copy.jpg

Mikhail Gayvoronskiy - 2002 year of birth.

Coach: Alexander Maltsev

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

Finalist TVD RTT Cherkasov's Cup-9" 2014 U12

Finalist TVD RTT Tour Tennis Spring Cup 2014 U12

Finalist RTT Albatross Cup 2014 U12

Winner RTT Khimki U12, June 2014

3rd place RTT Khimlki U12, July 2014

Winner RTT Autumn championship of Mordovia U12, Saransk, 2014

Finalist RTT Championship of the Samara region U14 (doubles), Samara in February 2015

 

Mikhail in social networks:

6bfab394c60a9c6191cb86f7268045ee.JPG

Maria Galiy - 1999 year of birth

Academy's student: September 2012 - December 2014

ева гарцева.jpg

Ева Гарцева - 2003 гр.

Период обучения в Академии: сентябрь 2016 г. – август 2017 г.

ggg.jpg

Georgy Gorbatov - 2000 year of birth

Academy's student: September 2011 - May 2014

41a7b74836718073aecdd63f580cdfb3.jpg

Mikhail Gudilko - 1999 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2014

ed2455a870e77a7a11f9a3e2cdd8b273.jpg

Alexander Guskov - 1999 year of birth

Academy's student: September 2012 - December 2014

Давыдов Кирилл

Kirill Davydov - 2003 year of birth

Academy's student: January 2014 - July 2014

b95bbfab05129d5f8631eca2301b1755.jpg

Maxim Doctor - 1998 year of birth

Academy's student: September 2011 - December 2014

sss.jpg

Polina Eltsova 2003 year of birth.

Academy's student: September 2015 - September 2016

Епур София

Sofia Epur - 2001 year of birth

Academy's student: April 2013 - July 2014

з.jpgITF G3 Fergana Cup 2014 Winner (singles)
Ekaterina Kazionova
Coach: Sergey Nikishchikhin
August, 2014
Fergana Uzbekistan
Заварзин Владимир

Vladimir Zavarzin - 2001 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2013

Malashina Stanislava 3rd place in the tournament "Winter championship of the Penza region"
Doubles tournament
Alexander Krylov/Georgiy Tsinkovskiy
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
February 3-9, 2014
Russia, Penza
Malashina Stanislava 3rd place in the tournament "Winter championship of the Penza region"
Malashina Stanislava
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
February 3-9, 2014
Russia, Penza
й.jpgRTT "Championship Klin» U12 Winner (singles)
Alexander Krylov
Coach: Sergey Vorobyov/Egor Kuzlyanov
October, 2014
Klin (Russia)
DSC_4491.jpg

Tchingiz Kabirov - 2003 year of birth

Academy's student: September 2013 - March 2014

Каджаева Анна

Anna Kadzhaeva - 1999 year of birth

Academy's student: September 2012 - September 2014

_E0A1110.JPG

Ksenia Kazak - 2000 year of birth.

Coach: Aleksander Maltsev

Track record

Winner of Championship of Stavropol Krai-2013 U14 (doubles)

Championship of the Chuvash Republic U14 (singles)

3rd place RTT Oskolskaya spring-2014-1 U15 (singles)

Winner First Interregional tournament for the prizes of TC "Admiral" (doubles)

Finalist First Interregional tournament for the prizes of TC "Admiral" (singles)

Finalist RTT IV "Ace-2" U14 (singles)

 

Ksenia in social networks:

Калашник Полина

Polina Kalashnik - 1999 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2014

Коконова Алина

Alina Kokonova - 2002 year of birth

Academy's student: September 2013 - September 2014

7 1.jpgThe Men’s and Women’s Team Championship Cup of Moscow Region (aged 16 and below) "
The Team Championship Cup of Moscow Region is the tournament regularly held under the aegis of the Tennis Federation of Moscow Region and where leading juniors, players of the national team and the regional picked team participate in. The tournament has two age categories: "12 and below" и "16 and below"
Malashina Stanislava The winner of tennis tournament the Cup "Megasport-tennis" on prizes of the Tour Tennis
Dontsov Maksim
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
January 2-6, 2014
Russia, Moscow
Malashina Stanislava The winner of the Cup of Federation of tennis of the Penza region
Dontsov Maksim
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
December 9-15, 2013
Russia, Penza
Malashina Stanislava 2nd place in the Tennis Federation Cup of the Penza region
Malashina Stanislava
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
December 9-15, 2013
Russia, Penza
Malashina Stanislava The winner of the RTT tournament "Cup of Cherkasova - 11"
Dontsov Maksim
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
February 24 - March 02, 2014
Russia, Moscow
vj1d4oFCRis.jpg

Кудрявцев Ваня - 2011 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Призер турниров ЕРТЛ 10s

Ваня в соцсетях:

__DzMpJpOAg.jpg

Кузякина Вика- 2010 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Вика в соцсетях:

_E0A1185.JPG

Victoria Lastovkina - 2000 year of birth

Academy's student: September 2013 - March 2015

Makarova.E

Ekaterina Makarova - 2001 year of birth

Academy's student: September 2012 - September 2013

357ef78ccd335e32bd60d1868d570e41.JPG

Stanislava Malashina - 2002 year of birth

Academy's student: September 2012 - December 2014

bbbcc86c89e8f50e4d96b741149c5d77.jpg

Natya Morgoshia - 1999 year of birth

Academy's student: September 2012 - December 2014

3.jpgInterdojo children's tournament MAT (Khimki) - Ryamyantsevo (Tver)
Peter Osipov
Coach: A.Makeev / M.Kovaleva
_MG_8096.JPG

Dmitry Myagkov - 1999 year of birth

Academy's student: September 2011 - October 2013

DSC_6566.jpg

Polina Nezhinskaya - 1999 year of birth

Academy's student: September 2011 - May 2014

b3c674d73bd15e70f9da0ac972b1a219.JPG

Egor Ogurtsov - 1998 year of birth

Academy's student: September 2011 - December 2014

Осипов Петр

Pyotr Osipov - 2001 year of birth

Academy's student: September 2011 - January 2014

Malashina Stanislava The winner of the Open Championship of Tambov region tennis U16
Bursa Anastasiya
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
November 11-17, 2013
Russia, Tambov
_E0A0933.JPG

Darya Pack - 2004 year of birth.

Academy's student: September 2011 - September 2016

site.jpg

Veroniсa Pepelyaeva - 2001 year of birth

Academy's student: April 2013 - October 2016; March 2017 - September 2019
Malashina Stanislava The winner team championship of Russia
Team of Moscow region (Anastasiya Potapova/Sofia Epur)
Coach: A. Pavlov
2014, March 18-25
Russia, Togliatti
Malashina Stanislava The winner of tournament “Spring Cup FAUR-Souz 2014”
Maksim Dontsov
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
March 10-16, 2014
Russia, Moscow region, Pozdnyakovo village
е.jpgEuropean Junior Championships-2014 U14 Winner (doubles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
July, 2014
Plzen, Czech Rep.
The winner of TE3 The winner of TE3 "Pajulahti Open 2013
Maria Galiy
Coach: A. Valentsev
Girls Singles
2013, 6 December
Finland, Nastola
The winner of TE3 The winner of TE3 "Pajulahti Open 2013
Maria Galiy
Coach: A. Valentsev
Girls Doubles
2013, 6 December
Finland, Nastola
ъ.jpgTennis Europe 1 category PETITS AS Tarbes 2015 U14 Winner (singles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
January, 2015
Tarbes (France)
х.jpgTennis Europe 1 category PETITS AS Tarbes 2015 U14 Winner (doubles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
January, 2015
Tarbes (France)
06.jpgWinner of Tennis Europe Kyev Open by Babolat
Sekamov Mark
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
September 28, 2013
Kiev
Победитель Tennis Europe U14 event ЗВЕЗДА CUPWinner Tennis Europe U14 event STAR CUP
Kazionova Ekaterina
Coach: S. Nikischihin
March 30 - April 6, 2013
Minsk
к.jpgTennis Europe Winter Cups by HEAD Finals U14 Winner in the team Russia
Anastasia Potapova  
Coach: Irina Doronina   
February, 2014
Czech Republic
ш.jpgUSTA Junior Orange Bowl 53rd International Tennis Championships U14 Winner
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
December, 2014
Miami (USA)
8 1.jpgWinner in the team tennis tournament ITA in Khimki - Tennis Star
The team ITA in Khimki
Coach: M. Kovaleva
July, 2013
Klaipeda
Malashina Stanislava The winner of the children's tournament baby tour-1
Sinitsyn Kirill
Coach: M. Kovaleva/A. Makeev/ O. Kuzmina
December, 2013
Russia, Mytishchi
кубок 5.jpgWinner RTT Cup U12 (singles)
Ksenia Aleshina
Coach: Dmitry Novikov  
October, 2015
Saransk (RussianFederation)
IMG_9511.jpgThe winner of the summer championship SC "Polar Bears"
George Gorbatov
Coach: A.Maltsev
Russia, Moscow. 2012
5 1.jpgWinner of the match meeting CSKA - ITA in Khimki
ITA in Khimki
Coach: M. Kovaleva
May 28, 2013
Moscow
13 1.jpgWinner of Interclub children's tournament ITA in Khimki - TC "Pirogovsky" (Mytishchi)
The team ITA in Khimki
Coach: M. Kovaleva
April 6-7, 2013
Russia,Mytishchi
06.jpgWinner of O1 Properties Khimki Junior Open
Sekamov Mark
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
August 9-17, 2013
Moscow
IMG_9445.jpgWinner of selection stage at Personal Championship of Moscow region
Stanislava Malashina
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Russia, Khimki. August 2012.
щ.jpgRTT "Championship CSKA prizes and weathering A.Olhovskogo E.Manyukovoy» U18 Winner, (singles)
Ekaterina Kazionova
Coach: Sergey Nikishchikhin
December, 2014
Moscow
кубок 1.jpgWinner - Spring Championship of the Penza region 9-10 years
Alina Kostina  
Coach: Alexander Maltsev   
April, 2015
Penza (Russian Federation)
15 1.jpgWinner of 31 Euro Trophy 2013 for 12&U
Potapova Anastasiya
Coach: I. Doronina
Girls Singles
July 01-07, 2013
Italy
17 1.jpgWinner of 31 European Junior Tour 12&U
Potapova Anastasiya
Coach: I. Doronina
2013
18 1.jpgWinner of Tennis Europe Tour 14&U
Galiy Maria
Coach:S. Vorobev/E. Kuzlyanov
Girls Doubles
2013
Latvia
9 1.jpgWinner of ITF Amman International Tournament 1
Kazionova Ekaterina
Coach: S. Nikischihin
June 24-28, 2013
14 1.jpgWinner ITF Amman International Tournament-2
Kazionova Ekaterina
Coach: S. Nikischihin
July 01-05, 2013
а.jpgITF G4 Messika Open Winner (singles)
Anastasia Potapova  
Coach: Irina Doronina   
April, 2014
Bat Yam, Israel
IMG_9437.jpgPrizewinner at 2012 LUZHNIKI Tournament
Aleksandr Rodionov
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
6 1.jpgWinner of Tennis Europe Nations Challenge by HEAD Trophee "La Raquette de Corail"
Potapova Anastasiya
Coach: I. Doronina
August, 2013
France
IMG_9483.jpgThe winner of the tournament "Cup of the Academy Sh.Tarpischev"
Alexander Rodionov
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Boys Singles. 12 years and younger
Russia, Moscow. 24 - 31 March 2012
IMG_9443.jpgPrizewinner at Head’s Cup of Lubertsy District Tournament
Anastasia Bursa
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
4.jpgThe winner of the tournament "Cup of the Prefect of Zelenograd, 2012" Malashina Stanislava
Malashina Stanislaus
Russia, Zelenograd
IMG_9480.jpgPrizewinner at Megacom Tournament
Georgiy Gorbatov
Trainer: А.Maltsev
Russia, Lubertsy. 2012.
06.jpgThe winner of the tournament, "Russian Championship 2013. - 14 years and younger"
Potapova Anastasiya
Coach: I.Doronina
Russia, Rostov-on-Don
Malashina Stanislava The winner of the RTT tournament "Cup of the Prefect of Zelenograd, Moscow"
Dontsov Maksim
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
December 22, 2013
Russia, Moscow
г.jpgRTT Russian Championship U14 Winner  (doubles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
May, 2014
Moscow
IMG_9457.jpgPrizewinner at PJSC Smolenskoblgaz Cup RTT tennis tournament of the III category
Maria Galiy
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Girls single. 14 years and under
Russia, Smolensk. November 18 – 23, 2012.
113.jpgRTT Winter Championship of St. Petersburg Winner in the category of  9-10 years (singles)
Egor Struchevsky
Coach: Sergey Vorobyov/Egor Kuzlyanov
February, 2015
St.Petersburg
1.jpgThe winner of TE "Cosmos Court Cup"
Maria Galiy
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Girls Doubles. 14 years and younger
Belarus, Mogilev. 18 - 25 January 2013
04.jpgThe winner of TE "II SEB Tallink Junior Open 2013"
Maria Galiy
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Estonia, Tallinn
5.jpgThe winner of TE "Luzhniki 2013"
Potapova Anastasiya
Coach: I.Doronina
Russia, Moscow. May 6 - May 12, 2013
2.jpgThe winner of TE "O1Properties Khimki Junior Open"
Ekaterina Makarova
Coach: L.Makarova / S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Girls Doubles
Russia, Khimki. 12 - 20 January 2013
2.jpgThe winner of TE "Pajulahti Open 2012"
Dmitry Mjagkov
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
7.jpgThe winner of the tournament, "Tennis Park" for the prizes Babolat

Peter Osipov
Coach: S.Vorobev / E.Kuzlyanov
Russia, Moscow. January 28 - February 1, 2013
кубок 6.jpgBest player of the Tennis Europe Nations Challenge G12 finals in the Russian team
Ksenia Aleshina
Coach: Dmitry Novikov  
August, 2015
Ajaccio (Corsica, France)
Malashina Stanislava The prize-winner of the Winter Cup FAUR-Union-2013
Veresokina Yana
Coach: A. Maltsev
December 16-21, 2013
Russia, Moscow region, Pozdnyakovo village
IMG_9452.jpgPrizewinner at Tennis Europe "CIRCUIT BALASHIHA OPEN RUNNER-UP DOUBLES"
Dmitriy Myagkov
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Russia, Balashiha. August 20 – 26, 2012.
2.jpgWinner of Tennis Europe Junior Tour 16&U "Chernomorets Cup"
Kazionova Ekaterina
Coach: S. Nikischihin
July 15-27, 2013
Russia, Sochi
IMG_9493.jpgPrizewinner at Tennis Europe Junior Tour "Tver Open"
Dmitriy Myagkov
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Boys doubles
Russia, Tver. August 18 - 19, 2012.
IMG_9507.jpgPrizewinner at Tennis Europe "Tennis Pro Project Сup"
Dmitriy Myagkov
Trainer: S.Vorobiev/ Е.Кuzlyanov
Boys doubles. 14 years and under.
Latvia, Yurmala. October 20 – 28, 2012.
Malashina Stanislava The prize-winner of the Cup of Zhukovka "Memorial of S. P. Mirza", U12
Veresokina Yana
Coach: A. Maltsev
November 2-6, 2013
Russia, Moscow
Malashina Stanislava 2nd place in the RTT tournament "Tennis-Park" on prizes of the Intraros company
Maksim Dontsov
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
March 17-22, 2014
Russia, Moscow
lxoH6-3B5JE.jpg

Савельева Маргарита- 2010 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Маргарита в соцсетях:

Сарафасланян Роберт

Robert Sarafaslanyan - 1999 year of birth

Academy's student: September 2013 - September 2015

Саркисова Каринэ

Karine Sarkisova - 1998 year of birth

Academy's student: September 2011 - August 2013

Соколов Глеб

Gleb Sokolov - 1997 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2013

_E0A0697.JPG

Christina Sorokolet - 2000 year of birth

Academy's student: January 2014 - September 2014

jBEq7vilXO8.jpg

Степанова Элля- 2010 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Элля в соцсетях:

Сумарокова Мария

Maria Sumarokova - 2003 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2013

_E0A1026.JPG

Igor Telnykh - 2000 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2014

8faef659516191ad56005d47f3281ad0.jpg

Matvey Terentiev - 2001 year of birth

Academy's student: September 2012 - September 2014

у.jpgThe winner of the 2014 ITF World Junior Tennis Finals U14 national team of Russia
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina
August, 2014
Prostějov Czech Rep.
кубок 4.jpgFinalist - US Open Junior Tennis Championship-2015 (doubles)
Anastasia Potapova
Coach: Irina Doronina   
September, 2015
New York (USA)
3.jpgTournament finalist "Tim Essonne 2013"
Kazionova Ekaterina
Coach: S.Nikischihin
France. 2013
1.jpg2nd place in the tournament "Tennis Park" for the prizes Babolat
Osipov Petr
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
April 01-05, 2013
Цинковский Георгий

Georgy Tsinkovsky - 2002 year of birth

Academy's student: September 2011 - May 2014

fe90a33dfc952e4a96f4d11247650fc5.jpg

Tatiana Tchagarova - 2001 year of birth

Academy's student: September 2013 - December 2014

Черкасова Алиса

Alisa Tcherkasova - 2003 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2013

f9ac9ab166b53641fb47872c00e9fc3e.jpg

Nikita Tchernykh - 1998 year of birth

Academy's student: September 2011 - September 2014

Malashina Stanislava The winner of The junior championship of the Ivanovo region
Bursa Anastasiya
Coach: S. Vorobev/E. Kuzlyanov
November, 2013
Russia, Ivanovo
shot-7983 copy.jpg

Valeria Youshchenko - 1999 year of birth

Academy's student: March 2014 - December 2014

The winner in nomination Alexander Ostrovsky academy "Student of the mounth" selected since september of 2012.
Award "Best student of the month" will receive the following players:

Award "Best student of the month" will receive the following players:

February 2017 - Anastasia Potapova - 2001 year of birth

Title - ITF Pro Circuit $25,000 Curitiba (Brazil)

List of the students whom previously received this award:
January 2017 – Maria Timofeeva
December 2016 – Anastasia Potapova
November 2016 – Student of the month is not defined
October 2016 – Anastasia Potapova
September 2016 – Maxim Dontsov
Summer Season 2016 – Anastasia Potapova


Best student of the season 2018-2019: 

 Ilya Maltsev - born in 2007

коллаж Bkmz Vfkmwtd_1.jpg 
The winner in nomination Alexander Ostrovsky academy "Student of the mounth" selected since september of 2012.
Award "Best student of the month" in season 2019/2020 will be received by the following players:

September 2019 - Ilya Maltsev - born in 2007
Title - TE1 Minsk Open U12 (singles), Minsk (Belarus)
Title - TE1 Minsk Open U12 (doubles), Minsk (Belarus)

List of students who previously received this award:
May 2020–
April 2020 –
March 2020 –
February 2020 –
January 2020 –
December 2019 –
November 2019 –
October 2019 –
September 2019 – Ilya Maltsev
Summer Season 2019 – Kuzma Gomzyakov

site3.jpg

Anastasia Potapova - 2001 year of birth

Coach: Iain Hughes

Fitness coach: Jaroslav Blazek

Track record

A member of the national team of Russia

Winner WTA International Ladies Championships Lausanne, $250,000 (doubles), Lausanne (Switzerland) July 2019

SF WTA International Hungarian Ladies Open ($ 250,000) (singles), Budapest (Hungary) February 2019

SF WTA International Hungarian Ladies Open ($ 250,000) (doubles), Budapest (Hungary) February 2019

Runner Up WTA International Tashkent Open ($ 250,000) (singles), Tashkent (Uzbekistan) September 2018

Runner Up WTA International "MOSCOW RIVER CUP with the support of INGRAD" (singles), July 2018

Winner WTA International "MOSCOW RIVER CUP with the support of INGRAD" (doubles), July 2018

Runner Up ITF Pro Circuit $60,000+H Rome (singles), Italy July 2018

Runner Up ITF Pro Circuit $100,000 O1 Properties Ladies Cup (singles), AOA Khimki May 2018

Runner-Up ITF Womens Circuit $60,000 Istanbul (doubles), Istanbul (Turkey) April 2018

Runner-Up ITF Womens Circuit $15,000 Sharm El Sheikh (singles), Egypt January 2018

Runner-Up ITF Womens Circuit $15,000 Sharm El Sheikh (doubles), Egypt January 2018

Winner ITF Pro Circuit $80,000 Prague (doubles) Czech Rep July 2017

Runner-Up Roland Garros Junior French Championships in doubles June 2017

Semis ITF Pro Circuit Slovak Open $100,000 Trnava, May 2017

Semis ITF Pro Circuit O1 Properties Ladies Cup $25,000 (singles), AOA Khimki (Russia), May 2017

Winner ITF Pro Circuit O1 Properties Ladies Cup $25,000 (doubles), AOA Khimki (Russia), May 2017

Participant of the final qualification round of the WTA Premier Miami Open, Key Biscayne (USA, Florida) March 2017

Winner ITF Pro Circuit $25,000 Curitiba, Brazil February 2017

Runner Up ITF Grade A Metropolia Orange Bowl International Tennis Championship (singles), Miami (USA) December 2016

Winner ITF Grade A Metropolia Orange Bowl International Tennis Championship (doubles), Miami (USA) December 2016

Winner ITF Grade A Osaka Mayor's Cup - World Super Junior Tennis Championships 2016 singles, Japan October 2016

Runner Up ITF Grade A Osaka Mayor's Cup - World Super Junior Tennis Championships 2016 doubles, Japan October 2016

3rd place in the Russian team at the 2016 Junior Fed Cup by BNP Paribas Finals G16, Budapest Hungary September 2016

Finals G16 2016 European Summer Cups winner of the national team Russia, Budapest (Hungary) august 2016

Winner The Junior Championships, Wimbledon (singles), London July 2016

Semifinals The Junior Championships, Wimbledon (doubles), London July 2016

Winner ITF Grade 1 Nike Junior International Roehampton (singles), June 2016

Runner-Up ITF Grade 1 Nike Junior International Roehampton (doubles), June 2016

Runner-Up Roland Garros Junior French Championships in doubles May 2016

Semifinals Roland Garros Junior French Championships in singles May 2016

Winner ITF Grade A 57° Trofeo Bonfiglio (doubles), Milano (Italy) May 2016

Finals G16 2016 Tennis Europe Winter Cups by HEAD, Veshka (Czech Rep.) Winner, February 2016

Quarterfinals Australian Open Junior Championships (singles), Melbourne January 2016

Semifinalist ITF Grade A Metropolia Orange Bowl International Tennis Championship U18 (singles), Miami December 2015

3rd place RTT Samsung Cup U16 (singles), Moscow October 2015

Finalist RTT Samsung Cup U16 (doubles), Moscow October 2015

Finalist US Open Junior Tennis Championship (doubles), New York September 2015

Winner ITF World Junior Tennis G14 Czech Rep., August 2015

1/4 finals ITF Grade A The Junior Championships, Wimbledon, London July2015

Finalist ITF Grade2 23rd International Junior Tournament Citta' Di Prato, Italy May 2015

Winner ITF G2 Kenana Cup, Bulgaria April 2015

Winner ITF G3 19th Namangan ITF Juniors, Uzbekistan March 2015

Finalist 2015 Tennis Europe Winter Cups by HEAD G14, Rakovnik Czech Rep. February 2015

Winner TE1 PETITS AS Tarbes 2015 U14 (singles), January France, Tarbes

Winner TE1 PETITS AS Tarbes 2015 U14 (doubles), January France, Tarbes

Winner ITF G4 Sport Hotel Kurz Junior Classic 2015 (singles), Austria Oberpullendorf

Winner Tennis Europe 1 category O1 Properties Christmas Cup 2015 U14 (doubles)

Winner Tennis Europe 1 category O1 Properties Christmas Cup 2015 U14 (singles)

Winner USTA Junior Orange Bowl 53rd International Tennis Championships U14 2014

Winner USTA Eddie Herr International Championships at IMG Academy U14 2014

Winner 2014 Tennis Europe Junior Masters U14 Italy

Winner TE1 Jugend Cup Renningen/Rutesheim - Internat. Deutsche Tennismeisterschaften U16, Germany

Winner 2014 ITF World Junior Tennis Finals in team Russia

Winner European Junior Championships-2014, Czech Rep. (singles&doubles)

Finalist RTT Winner Individual Championship Russia-2014 U14, Moscow (singles)

Winner RTT Winner Individual Championship Russia-2014 U14, Moscow (doubles)

Winner TE1 Bohemia Cafex Cup-2014 U14, Czech Republic

Winner ITF G4 Messika Open - Bat Yam-2014, Israel

Winner Russian Team Championship 2014 U15 Togliatti

Finalist TE1 Kungens Kanna & Drottningens Pris-2014 U14 (singles)

Winner TE1 Kungens Kanna & Drottningens Pris-2014 U14 (doubles)

Winner Tennis Europe Winter Cups by HEAD Finals-2014 U14 Team Russia

Winner TE1 Petits As Tarbes-2014 U14 (doubles)

Winner TE1 O1Properties Christmas Cup-2014 U14 (singles)

Winner TE1 O1Properties Christmas Cup-2014 U14 (doubles)

Finalist USTA Junior Orange Bowl Tennis Championships-2013 U12 (singles)

Winner USTA Eddie Herr International Junior Championships-2013 U12 (singles)

Winner USTA Eddie Herr International Junior Championships-2013 U14 (doubles)

Participant of the project Alexander Ostrovsky Academy in Khimki "Avant-garde"

The finalist ТЕ "Кубок Кремля"-2013 14&Under

The winner ТЕ Kyiv Open by Babolat 2013 14&Under

The winner RTT "Wilson Khimki Junior Open"

The winner of TE "Luzhniki 2013"

The winner on Championship of Russia in the U14 doubles and singles

The winner of the tournament in a series of Nike Russia 2012

Four-time European champion, 2012, 2013

The winner of the tournament "Open Super 12 in 2013 Auray"

The winner of the tournament series TE O1Properties Khimki Junior Open (2013) in singles and doubles

Champion of Russia 2013

Alumni
training program Avangard Khimki Junior Tennis Foundation
WTA Rankings ITF Rankings TE Rankings
Anastasia in social networks:

site5.jpg

Ilya Maltsev - 2007 year of birth.

Coach: Alexander Shatakishvili

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner TE1 Minsk Open U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner TE1 Minsk Open U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up Finals B12 2019 Tennis Europe Nations Challenge by HEAD in the Russian national team, Dijon (France) August 2019

Winner FT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than II degree) U12 (singles), Vladikavkaz (North Ossetia, Russia) June 2019

Runner-Up FT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than II degree) U12 (doubles), Vladikavkaz (North Ossetia, Russia) June 2019

Winner TE1 Siauliai Tennis Academy Cup by Toyota U12 (singles), Siauliai (Lithuania) May 2019

Runner-Up TE1 Siauliai Tennis Academy Cup by Toyota U12 (doubles), Siauliai (Lithuania) May 2019

Winner TE1 RWB Samovar Cup U12 2019 (singles) AOA Tula April 2019

Winner TE1 RWB Samovar Cup U12 2019 (doubles) AOA Tula April 2019

Runner-Up TE1 Spring Cup 2019 U12 (singles), Moscow March 2019 г.

SF TE1 Spring Cup 2019 U12 (doubles), Moscow March 2019 г.

Winner TE2 Ural Cup 2019 U12 (singles), Ekaterinburg (Russia), February 2019

Runner-Up TE2 Ural Cup 2019 U12 (doubles), Ekaterinburg (Russia), February 2019

Runner Up TE2 Spartak Cup U12 (singles), Gomel (Belarus) February 2019

Winner TE2 Spartak Cup U12 (doubles), Gomel (Belarus) February 2019

SF TE1 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

Winner TE1 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (doubles), Mytishchi (Russia) January 2019

Semis TE3 Vilnius tennis academy decennial cup U12 (singles), Vilnius (Lithuania) November 2018

Winner RTT "Solnechny Cup" U14 (singles), Minsk region (Belarus) October 2018

Winner RTT Khimki Junior Open-1 U12 (singles), AOA in Khimki August 2018

Winner RTT Khimki Junior Open-1 U12 (doubles), AOA in Khimki August 2018

Winner RTT "Championship of the Rostov region U12 (singles), Rostov-on-Don, August 2018

Semis TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (singles), Tula, April 2018

Semis TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (doubles), Tula, April 2018

Winner RTT Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center U12, Odintsovo March 2018

Runner Up RTT "Grand Tennis Cup" - October-6 U12, Odintsovo (Moscow region) October 2017

Winner RTT "Championship of SС "Bud' Zdorov"- July", Mosrentgen July 2017

Winner RTT VI Championship of Moscow, 9-10 years June 2017

Winner RTT "Voronezh Region Championship" U12 (mixed doubles), Voronezh May 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup"-April-5 "in the category of 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region), April 2017

Winner RTT Championship "Orlovsky Park Hotel" to Babolat prizes" in the category of 9-10 years, Moscow Region February 2017

3rd place RTT Tula Junior Open-4 U12, AOA Tula January 2017

Winner RTT "Tennis Park" - January 9-10 years, Moscow January 2017

Winner RTT "Tennis Park" - November 9-10 years, Moscow November 2016

Runner Up RTT "Tennis Park" - October the prizes Babolat 9-10 years, Moscow October 2016

Winner RTT tournament "Cup PRO - 6" 9-10 years old, Moscow June 2016

Winner RTT tournament "Cup of May" Tennis.ru " 9-10 years old, Moscow May 2016

Winner RTT Championship SSHOR MGFSO dedicated to May 9 U12, Moscow May 2016/p>

Winner RTT Winter Championship SSHOR MGFSO 9-10 years old, Moscow February 2016

   

Winner RTT Tournament for the prizes of "Olympus" - "January Starsk" 9-10 years old, Moscow January 2016

программа Авангард

 

Ilya in social networks:

site6.jpg

Anna Pushkareva - 2009 year of birth

Coach: Tatiana Zhukovskaya

Track record

Winner RTT "July in Novogorsk 2" in the category of 9-10 years, Khimki July 2019

Winner RTT "Championship of Moscow" in the category of 9-10 years, Moscow June 2019

Winner RTT "WINGS OF COUNCILS" -3" in the category of 9-10 years, Moscow June 2019

Winner RTT "Primorsky Krai Championship" U12 (singles), Vladivostok May 2019

Winner RTT Championship of the Primorsky Territory U12 (doubles), Vladivostok May 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Novosibirsk Region -" Cup of the Center for Game Sports" U12 (singles), Novosibirsk March 2019/p>

3rd place RTT "Championship of the Far Eastern Federal District (qualification of athletes not lower than the category specified in the regulation)" U12 (doubles), Khabarovsk February 2019

Winner RTT "Tournament of the Khabarovsk Territory" in the category of 9-10 years, Khabarovsk October 2018

Winner RTT "Summer Championship of the Khabarovsk Territory" in the category of 9-10 years, Khabarovsk August 2018

 

Anna in social networks:

site2.jpg

Kuzma Gomzyakov 2007 year of birth.

Coach: Mikhail Ptukhin

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up TE1 Reduta Cup 2019 U12 (singles), Sofia (Bulgaria) August 2019

Winner TE1 Reduta Cup 2019 U12 (doubles), Sofia (Bulgaria) August 2019

Runner-Up TE2 MISIN MEMORIJAL U12 (singles), Belgrade (Serbia) August 2019

Winner TE2 MISIN MEMORIJAL U12 (doubles), Belgrade (Serbia) August 2019

Runner-Up TE2 MERIDIANA OPEN U12 (singles), Novi Sad (Serbia), July 2019

Winner RTT "Moscow Championship" U12 (singles), Moscow June 2019

Runner-Up RTT "Moscow Championship" U12 (doubles), Moscow June 2019

Runner-Up RTT Memory Cup (qualification of athletes not lower than the second Yu. Category) U12 (singles), Moscow May 2019

Runner-Up TE1 23 APRIL CUP U12 (singles), Antalya (Turkey) April 2019

Winner TE1 23 APRIL CUP U12 (doubles), Antalya (Turkey) April 2019

SF TE1 Spring Cup 2019 U12 (singles), Moscow March 2019 г.

SF TE1 Spring Cup 2019 U12 (doubles), Moscow March 2019 г.

Winner TE2 Spartak Cup U12 (singles), Gomel (Belarus) February 2019

Runner Up TE2 Spartak Cup U12 (doubles), Gomel (Belarus) February 2019

Winner TE1 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

Winner TE1 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (doubles), Mytishchi (Russia) January 2019

Runner Up RTT "Championship of the city district Istra for the prizes Pozhidaeva A" U12 (singles), Istra December 2018

Winner RTT "Championship of the South-Eastern District of Moscow for prizes HEAD (singles) U12, "Tennis Park" Moscow September 2018

Runner Up RTT "Moscow Championship" U12 (doubles), June 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of TC "GRAND TENNIS" U12, Odintsovo April 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12, Odintsovo March 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for Grand Tennis prizes" U12 (singles), Odintsovo January 2018

Winner RTT "Cup" of the Moscow Academy of Tennis"-12 in the category of 9-10 years, Moscow, December 2017

3rd place RTT "GOLDEN DOME"-5 U12 (singles), Sergiev-Posad April 2017

Winner RTT "GOLDEN DOME"-5 U12 (doubles), Sergiev-Posad April 2017

Winner RTT Cup of the Moscow Tennis Academy-5 9-10 years, Moscow April 2017

Winner RTT "Tennis Park - April" in the category of 9-10 years, Moscow April 2017

Winner RTT "Tennis Park - March" in the category of 9-10 years, Moscow March 2017

Winner RTT "Championship SC Bud' Zdorov"- January, Mosrentgen, Moscow region January 2017

3rd place RTT "Christmas championship TK" Novogorsk 2 "Babolat prizes Khimki Moscow region December 2016

Winner RTT "Tournament for the prizes of A.N. Pozhidaeva" in the category of 9-10 years, Istra (Moscow Region) December 2016

Winner RTT Municipal Championship Odintsovo district, Moscow region" in the category of 9-10 years, Odintsovo November 2016

Winner RTT "Orlovsky leaf fall" in the category of 9-10 years, Orlovo (Moscow Region) October 2016

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

Kuzma in social networks:

site.jpg

Maxim Vlasov2007 year of birth.

Coach: Alexander Spirin

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up TE1 Solnechnyy Cup U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner TE2 SpartakGaz Cup U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner TE2 Liepaja International Tournament U12 (doubles), Liepaja (Latvia) August 2019

Runner-Up TE2 Iris Cup U12 (doubles), Brussels (Belgium) August 2019

Runner-Up "Summer championship of the Tula region, in memory of Roman and Anna Sokol" U14 (mixed doubles), Tula July 2019

Winner RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg June 2019

Runner-Up RTT Memory Cup (qualification of athletes not lower than the second Yu. Category) U12 (doubles), Moscow May 2019

Winner TE2 Airok Viljandi Open U12 (doubles), Viljandi (Estonia) May 2019

Runner-Up TE2 Airok Viljandi Open U12 (singles), Viljandi (Estonia) May 2019

Winner RTT "Championship of the Voronezh Region" U12 (singles), Voronezh May 2019

Winner RTT "Championship of the Voronezh Region" U12 (mixed doubles), Voronezh May 2019

Runner-Up (in the team of the Moscow region) "Team Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II degree)" U12, Togliatti April 2019

Runner-Up TE1 RWB Samovar Cup U12 2019 (singles) AOA Tula April 2019

Runner-Up TE2 Golden Jerusalem Trophy U12 (singles), Jerusalem March 2019

Winner TE2 Golden Jerusalem Trophy U12 (doubles), Jerusalem March 2019

Winner TE2 Tel Aviv Open in Honor of Ronnie Sender U12 (doubles), Tel Aviv (Israel) March 2019

Winner RTT "Winter Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg, February 2019

Winner RTT "Championship of the Ivanovo Region" U12 (singles), Ivanovo January 2019

Winner RTT "Championship of the Ivanovo Region" U12 (doubles), Ivanovo January 2019

SF TE3 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

Runner Up RTT "Cup of the Solnechny" U12 (singles), Belarus November 2018

Runner Up RTT "Cup of the Solnechny" U12 (doubles), Belarus November 2018

Runner Up RTT "Championship of the South-Eastern District of Moscow for prizes HEAD (singles) U12, "Tennis Park" Moscow September 2018

Winner RTT Khimki Junior Open-1 U12 (doubles), AOA in Khimki August 2018

Winner RTT "The Perm Krai Championship" U12 (singles), Perm, July 2018

Winner RTT "Championship of the Republic of Crimea" U12 (singles), Simferopol June 2018

Winner RTT "Championship of the Republic of Crimea" U12 (mixed doubles), Simferopol June 2018

Winner TE3 Siauliai Tennis School Cup by Toyota 2018 U12 (doubles) Siauliai (Lithuania) May 2018

Winner RTT "Championship of the Istra district" U12 (singles), April 2018

QF TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (singles), Tula, April 2018

Semis TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (doubles), Tula, April 2018

Runner-Up RTT Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center U12, Odintsovo March 2018

Runner Up RTT Championship of the Nizhny Novgorod region for HEAD prizes" U12 (doubles), Nizhny Novgorod January 2018

Runner-Up RTT "Tournament for the prizes of the SOTS" Tennis in Solnechny" U12 (singles), Solnechny (Belarus), January 2018

Winner RTT "Tournament for the prizes of the SOTS" Tennis in Solnechny" U12 (doubles), Solnechny (Belarus), January 2018

3rd place RTT "Cup Rumyantsevo" for prizes Babolat" U12, Tver October 2017

3rd place RTT "Tournament of the memory of Y. A. Kozlov" U12, Lyubertsy (Moscow region) July 2017

Winner RTT "Tournament dedicated to the memory of O. Kornblit" U12, Ryazan July 2017

Runner Up RTT "Grand Tennis Cup"-April-5 "in the category of 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region), April 2017

Winner RTT "Zhulebino Spring"-2 in the category of 9-10 years, Moscow March 2017

Winner RTT Grand Tennis Cup in 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region) March 2017

Runner Up RTT " Championship MR Odintsovo Moscow Region" in the category of 9-10 years, February 2017

Winner RTT Tula Junior Open-4 in the category of 9-10 years, AOA Tula January 2017

Winner RTT "Cup of Moscow region, Odintsovo MR" in the category of 9-10 years, Moscow Region January 2017

Winner VB RTT "Golden Autumn 2016" 9-10 years, Turkey October 2016

3rd place RTT VI "Championship of TC "Navagorsk 2" for prizes Babolat" 9-10 years, Khimki June 2016.

3rd place RTT Cup VI "Megasport tennis" on the courts RUDN 9-10 years, Moscow May 2016

Finalist RTT Cup VI "Aldemar" 9-10 years, Greece in May 2016

Maxim in social networks:

site3.jpg

Veronika Gubasheva - 2009 year of birth

Coach: Sergey Larionov

Track record

3rd place RTT Championship of the city of Lyubertsy for the prizes of the Lyubertsy quarter "Our Property" U12 (singles), Moscow August 2019

3-4 places Unofficial world championship in the category of 9-10 years old, XXIV Smrikva Bowl 2019 (singles), Croatia June 2019

3rd place RTT "Championship of the Yaroslavl region for Babolat prizes" U12 (singles), Yaroslavl May 2019

Winner RTT "Spring Championship ITC Mytishchi" in the category of 9-10 years, Mytishchi March 2019

Winner RTT Championship TC "Kolomensky" in the category of 9-10 years, Moscow January 2019

Winner RTT "Moscow Tennis Championship" in the category of 9-10 years, Moscow December 2018

Runner Up RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis"-19 in the category of 9-10 years November 2018

Winner RTT VI B "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "Grand Tennis" in the category of 9-10 years, Odintsovo November 2018

Winner of the Cup of the Moscow Tennis Academy - 9 in the 9-10 years, Moscow May 2018

Runner Up Cup of the Moscow Academy of Tennis "- 7 in the category 9-10 years, Moscow April 2018

3rd place Odintsovskiy MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center in the category of 9-10 years, Moscow April 2018

Winner of the "Istrian Championship" in the category of 9-10 years, Istra March 2018

3rd place Cup of the Moscow Tennis Academy - 3 in the 9-10 years category, Moscow February 2018

Winner of the TVD - "Prizes of the Istra Tennis School" category 9-10 years, Istra February 2018

Winner of the TVD - "Grand Tennis Cup" - January-2 in the category of 9-10 years, Odintsovo January 2018

программа Авангард

 

Veronika in social networks:

site.jpg

Vladislav Alexandrov - 2009 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Fitness Coach: Non-staff coach

Track record

Winner RTT Tennis Park - September for HEAD Prizes in the 9-10 Years Category, Moscow September 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny June 2019

Winner RTT "Championship "Tennis.ru "for the prizes Saletennis.com - May" in the category of 9-10 years, Moscow May 2019

3rd place RTT "Cup of the Moscow Tennis Academy" -13 U12, Moscow May 2019

Winner RTT "Spring Championship ITC Mytishchi - II" in the category of 9-10 years, Mytishchi April 2019

Winner RTT "Championship" Tennis.ru "for the prizes Saletennis.com - March" in the category of 9-10 years, Moscow March 2019

Runner Up RTT "Spring Championship ITC Mytishchi" in the category of 9-10 years, Mytishchi March 2019

Runner Up "Tennis Park" - January for HEAD prizes" in the category 9-10 years, Moscow January 2019

3rd place RTT "Championship of the city district Istra" in the category of 9-10 years, Moscow region October 2018

Winner RTT "Wings of Soviets-3" in the category of 9-10 years, Moscow June 2018

Runner Up RTT "For the prizes of the Balashikha sports club in the 9-10 age category, Balashikha June 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center in the category of 9-10 years, Odintsovo April 2018

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - April-3 in the category of 9-10 years, Odintsovo April 2018

Participant of tournaments on the program "10s"

 

Vlad in social networks:

site8.jpg

Pavel Skvortsov 2008 year of birth.

Coach: Vladislav Skvortsov

Track record

Winner RTT All-Russian Tournament Cup of the Urals and Siberia for prizes of the Ugoria insurance company (qualifications of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Khanty-Mansiysk October 2019

Winner RTT All-Russian Tournament Cup of the Urals and Siberia for prizes of the Ugoria insurance company (qualifications of athletes not lower than the category specified in the regulation) U12 (singles), Khanty-Mansiysk October 2019

Winner RTT "Solnechny Cup" U14 (mixed doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up TE1 Penza Cup U12 (doubles), Penza August 2019

Winner RTT "Memorial of ZTR Shura I.E. (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (singles), Rostov-on-Don June 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO for the prizes of the TC "Grand Tennis-2" U14 (singles) May 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO for the prizes of the TC "Grand Tennis" U14 (singles) May 2019

Runner-Up (in the team of the Moscow region) "Team Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II degree)" U12, Togliatti April 2019

3rd place RTT Shamil Tarpishchev Cup (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (singles), Saransk (Mordovia) March 2019

Winner RTT Shamil Tarpishchev Cup (qualification of athletes not lower than II junior and III category) U12 (mixed doubles), Saransk (Mordovia) March 2019

3rd place RTT IV B "Spring Cup of Pushkin District of St. Petersburg" U14 (singles), St. Petersburg February 2019

Winner RTT "Championship of the Samara Region" U12 (singles), Togliatti, January 2019

QF TE3 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

3rd place in RTT "Tennis Park" - December for HEAD prizes U12 (singles), Moscow December 2018

Winner RTT "Championship and championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12 (singles), Odintsovo November 2018

3rd place RTT "Championship of the Tambov region for HEAD prizes" U12 (singles), Tambov November 2018

Winner RTT "Championship of the Tambov region for HEAD prizes" U12 (mixed doubles), Tambov November 2018

Победитель РТТ III A "Первенство Тамбовской области на призы HEAD" в категории до 13 лет в миксте, Тамбов ноябрь 2018 г.

Winner RTT "Championship of the South-Eastern District of Moscow for prizes HEAD (singles) in the category of 9-10 years, "Tennis Park" Moscow September 2018

Winner RTT "O1 PROPERTIES KIDS OPEN" 9-10 years, AOA Khimki July 2018

3rd place RTT "NWFD Championship" U12, Vsevolozhsk June 2018

Runner Up RTT "Spring Championship of Pushkin district U12, St. Petersburg May 2018

Winner RTT "Cup of the Kirov Plant" U12, St. Petersburg April 2018

Runner Up RTT "Cup of the Tennis Federation of St. Petersburg. Spring 2018» U12, St. Petersburg March 2018

Runner Up RTT "Championship of Pushkin district" U12, St. Petersburg February 2018

Winner RTT "Winter Championship of St. Petersburg" 9-10 years, St. Petersburg January 2018

Winner RTT "Cup of St. Petersburg TC them. VI Nikiforov »in the category of 9-10 years, St. Petersburg November 2017

Winner RTT "Autumn Championship of the St. Petersburg TC them. VI Nikiforov» in the category of 9-10 years, St. Petersburg September 2017

Runner-Up "Final tournament of the strongest" among participants 2006-2010, Tennis Academy Shamil Tarpischev Moscow December 2017

программа Авангард

 

 

Pavel in social networks:

vita.jpg

Vitalia Diatchenko - 1990 year of birth.

Coach: Nikolay Marinchenko (non-staff coach)

Track record

SINGLES
Winner: ITF 2019 - W25+H Penza; WTA 2014 –125/Taipei; ITF 2019 - W60 Istanbul, W25 Bolton, W60 Croissy-Beaubourg, W60 Shrewsbury, W25 Grenoble; 2018 - $25,000 Chiswick, 2017 - $25,000 Istanbul, $25,000 Chiswick, 2015 - $50,000 Surbiton, 2014 - $100,000 Astana, $10,000 Sharm El Sheikh, 2013 - $50,000 Ankara, 2011 - $100,000 Astana, 2010 - $25,000 Darmstadt, 2009 - $25,000 Moscow, 2008 - $75,000 Dubai, 2007 - $10,000 Redbridge.
Finalist: ITF 2016 - $50,000 Ankara, 2014 - $25,000 Podgorica, $25,000 Moscow, $10,000 Sharm El Sheikh, 2010 - $50,000 Kazan.

DOUBLES
Winner: WTA 2011 - Tashkent (w/Daniilidou); ITF 2016 - $25,000 La Marsa (w/Voskoboeva); $25,000 Saint-Petersburg (w/Kremen); $100,000 Astana (w/Gasparyan), 2013 - $75,000 Dubai (w/Savchuk), 2011 - $100,000 Astana (w/Voskoboeva), 2010 - $75,000 Shrewsbury (w/Pavlovic), $25,000 Darmstadt (w/Siegemund), $100,000+H Johannesburg (w/Georgatou), 2009 - $25,000 Moscow (w/Dzehalevich), 2008 - $75,000 Moscow (w/Kondratieva).
Finalist: WTA 2015 - Hobart (w/Niculescu), Baku (w/Savchuk); 2010 - Estoril (w/Védy), Copenhagen (w/Poutchek); 2009 - Pattaya City (w/Beygelzimer), Tashkent (w/Dzehalevich); ITF 2014 - $75,000 Dubai (w/A. Panova), 2011 - $50,000+H Kazan (w/A. Panova), 2010 - $50,000 Athens (w/Senoglu), $25,000 Minsk (w/Ani), 2009 - $25,000 Minsk (w/Pashova), 2008 - $25,000 Rousse (w/Pashkova), $25,000 Moscow 4-Multisport (w/Pashkova), 2007 - $10,000 Sarajevo (w/Stojkovic).

WTA Rankings

Vitalia in social networks:

site.jpg

Timofey Alekseev 2007 year of birth

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Runner-Up RTT "Solnechny Cup" U14 (singles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner RTT "Solnechny Cup" U14 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up TE2 SpartakGaz Cup U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2019

3rd place RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg June 2019

Winner RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (mixed doubles), St. Petersburg June 2019

Winner TE2 Golden Jerusalem Trophy U12 (doubles), Jerusalem March 2019

Runner Up "Tennis Park" - January for HEAD prizes" U14 (singles), Moscow January 2019

3rd place RTT "Championship Tyumen" U14 (singles), Tyumen, January 2019

Runner Up RTT Khimki Junior Open-1 U12 (singles), AOA in Khimki August 2018

Winner RTT "Sverdlovsk Region Championship" U12 (singles), Ekaterinburg August 2018

Runner Up RTT "Championship of the Republic of Crimea" U12 (singles), Simferopol June 2018

Runner Up RTT "Championship of the Republic of Crimea" U12 (mixed doubles), Simferopol June 2018

Winner RTT Summer Championship in Goryachiy Klyuch U12 (singles), Goryachiy Klyuch, Krasnodar Territory June 2018

Winner RTT Summer Championship in Goryachiy Klyuch U12 (mixed doubles), Goryachiy Klyuch, Krasnodar Territory June 2018

Runner Up RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the GRAND TENNIS TC U14 (singles), Odintsovo May 2018

3rd place RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the GRAND TENNIS TC U12 (singles), Odintsovo April 2018

Winner RTT II B "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U12 (singles), BLR April 2018

Runner Up RTT II B "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U12 (doubles), BLR April 2018

Runner Up RTT "Tennis Park" - March for prizes HEAD U12, Moscow March 2018

Runner Up RTT "The Сhampionship of Klin" U12 (singles), Klin February 2018

Winner RTT "Istrinsky Championship" U12 (singles), Istra February 2018

3rd place RTT "Istrinsky Championship" U12, Istra (Moscow region) January 2018

Semifinals TE3 Pirogovskiy Winter Cup 2018 U12 (doubles), v. Pirogovo (Moscow region) January 2018

3rd place RTT Cup of Youth Sports School "Tennis Park NN" - November U12 (singles), Nizhny Novgorod November 2017

3rd place RTT Tula Junior Open-1 U12, Tula September 2017

Runner Up RTT "Autumn Championship of Protvino for HEAD prizes" U12, Protvino September 2017

Winner RTT "Cup" of the Moscow Academy of Tennis "-7, in the category of 9-10 years, Moscow August 2017

Winner RTT "Balashikha summer" in the category of 9-10 years, Balashikha (MO) June 2017

Winner RTT "WINGS OF SOVIETS-2" in the category of 9-10 years, Moscow May 2017

3rd place RTT "Spring Cup TK" Pirogovsky "for prizes HEAD" in the category of 9-10 years, Mytischi (MO) March 2017

Timofey in social networks:

site.jpg

Albina Fedulova 2007 year of birth

Vladislav Skvortsov's coach group

Track record

Runner-Up RTT "Championship of the Voronezh region" U14 (singles), Voronezh August 2019

Winner RTT "Championship of the Yaroslavl region" U15 (singles), Rybinsk June 2019

3rd place RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (singles), St. Petersburg June 2019

3rd place RTT "Championship of St. Petersburg" U12 (mixed doubles), St. Petersburg June 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO for the prizes of the TC "Grand Tennis" U14 (singles) May 2019

Winner "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles) Odintsovo March 2019

Winner "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles) Odintsovo March 2019

Winner "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles) Odintsovo February 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles), Odintsovo January 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles), Odintsovo January 2019

Runner Up RTT Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles), Odintsovo December 2018

Runner Up "Championship and championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12 (singles), Odintsovo October 2018

3rd place RTT "Championship of the South-Eastern District of Moscow for prizes HEAD (singles) U12, "Tennis Park" Moscow September 2018

Runner Up RTT "Championship of the Yaroslavl Region" U12 (singles), Rybinsk (Yaroslavl Region) August 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center U12 (singles), Odintsovo June 2018

Runner Up RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of TC "GRAND TENNIS" U12, Odintsovo April 2018

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - November-2 9-10 years, Odintsovo October 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - October-8 9-10 years, Odintsovo October 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - September-4 9-10 years, Odintsovo September 2017

Winner RTT Tournament dedicated to the 2-year anniversary of the club "Tennis.ru" in the category of 9-10 years, Moscow September 2017

Winner RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis"-7 "in the category of 9-10 years, Moscow August 2017

Runner Up RTT "Dmitrovskoe Summer" in the category of 9-10 years, Dmitrov (Moscow Region) June 2017 g

3rd place RTT "Cup" of the Moscow Academy of Tennis "-6 in the category of 9-10 years, Moscow May 2017

Runner Up RTT "Cup of Istra district in the category of 9-10 years, Istra (Moscow Region) April 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup"-April - 2 in the category of 9-10 years, Odintsovo April 2017

3rd place RTT "Tennis Park" - February in the category of 9-10 years, Moscow March 2017

Albina in social networks:

site.jpg

Nikol Maksimenko 2010 year of birth

Coach: Vladislav Skvortsov

Track record

3rd place RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis "- 5 in the category of 9-10 years, Moscow October 2019

Runner-Up RTT "Championship of TC "Sheremetevsky" in the category of 9-10 years, August 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years July 2019

3rd place RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in the category of 9-10 years, June 2019

Winner RTT "Moscow Tennis Academy Championship" in the category of 9-10 years, Moscow, June 2019

Winner RTT "Moscow Tennis Academy Championship" in the category of 9-10 years, Moscow, May 2019

3rd place RTT "Tennis Family TC Championship and Championship, dedicated to Victory Day for GAMMA prizes in the category of 9-10 years, Isakovo village (Moscow region), May 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Sheremetyevsky Tennis Club" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny, April 2019

Runner-Up RTT IV B "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" in the category in the category of 9-10 years, Odintsovo, March 2019

Winner RTT Weekend Tournament "Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo, February 2019

Winner RTT Weekend Tournament "Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo, January 2019

Runner-Up RTT Weekend Tournament "Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo, January 2019

Nikol in social networks:

site7.jpg

Ksenia Ruchkina 2010 year of birth

Coach: Alexander Shatakishvili

Track record

Runner-Up RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis "- 5 in the category of 9-10 years, Moscow October 2019

Winner RTT Championship of the Sokolinaya Gora Defense League - “Wings of the Soviets - 6” in the category of 9-10 years, Moscow, August 2019

Winner RTT VI B Championship of the Sokolinaya Gora Defense University - “Wings of the Soviets - 5” in the category of 9-10 years, Moscow, August 2019

Winner RTT “July in Novogorsk-2” in the category of 9-10 years, Khimki July 2019

Runner-Up RTT "Sportmaster Cup", stage 1, the Championship p. Mosrentgen - May in the category of 9-10 years, Mosrentgen May 2019

Winner RTT TVD “April in Novogorsk 2” in the 9-10 year category, Khimki April 2019

Winner RTT Championship of the Sheremetyevsky Tennis Club in the category of 9-10 years, Dolgoprudny March 2019

Winner RTTTVD is “March in Novogorsk 2” in the category of 9-10 years, Khimki March 2019

Winner RTT Tennis Park - February for HEAD prizes in the category of 9-10 years, Moscow February 2019

Ksenia in social networks:

Шадчнева.jpg

Daria Shadchneva - 2006 year of birth.

Coach: Dmitry Novikov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner TE3 Pirogovskiy Summer Cup 2019 U14 (doubles), TC Pirogovskiy (Russia) August 2019

Winner TE3 Rena & Dato Cup U14 (singles), Tbilisi (Georgia) June 2019

Winner TE3 Rena & Dato Cup U14 (doubles), Tbilisi (Georgia) June 2019

Runner-Up TE3 Leila Meskhi Tennis Academy Cup U14 (singles), Tbilisi (Georgia) June 2019

Winner TE3 Leila Meskhi Tennis Academy Cup U14 (doubles), Tbilisi (Georgia) June 2019

Runner-Up TE3 Sochi Park Tennis Cup U16 (singles) Sochi April 2019

Winner TE3 Pajulahti Tournament U14 (doubles), Nastola (Finland) March 2019

Winner RTT "Championship of the city district Istra" U16 (singles), Istra March 2019

SF TE2 Togliatti Cup U14 2019 (singles), Tolyatti (Russia) February 2019

Runner Up TE3 Vilnius tennis academy decennial cup U12 (singles), Vilnius (Lithuania) November 2018

Winner RTT "Championship of the Bryansk region" Crystal Ball" U14 (doubles), Bryansk November 2018

3rd place FT RTT Cup (qualification of athletes not lower than II junior level) U12 (singles), Yaroslavl October 2018

Winner FT RTT Cup (qualification of athletes not lower than II junior level) U12 (doubles), Yaroslavl October 2018

Winner RTT "Autumn Championship of the city of Goryachiy klyuch" U14 (singles), Krasnodar Territory October 2018

Winner TE3 Solnechnyi Cup U12 (doubles), Belarus September 2018

Winner TE3 SpartakGaz Cup U12 (singles), Rakov (Belarus) September 2018

Winner TE3 SpartakGaz Cup U12 (doubles), Rakov (Belarus) September 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center (singles) U15, Odintsovo August 2018

3rd place RTT "Lyubertsy championship" U14 (singles), (Moscow region) July 2018

Runner Up FT "Championship of Russia (qualification of athletes at least II grade), K" U12 (singles), Kazan June 2018

Winner TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (singles), Tula, April 2018

Winner in the Russian national team of the Zone group tournament Tennis Europe Winter Cups by HEAD G12, Khanty-Mansiysk January 2018

Winner TE3 Pirogovskiy Winter Cup 2018 U12 (singles), TC Pirogovskiy (Moscow Region), January 2018

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - November-3 U14, Odintsovo November 2017

Winner RTT "Pskov region championship" U12 (singles), Pskov region October 2017

Winner RTT "Pskov region championship" U12 (doubles), Pskov region October 2017

3rd place RTT "Championship of the Krasnodar Region" U12, Sochi September 2017

Runner Up RTT "Autumn championships of TC "Horizon" U12 (singles), Goryachy Klyuch (Krasnodar Region) September 2017

Winner RTT "Tambov region championship for BABOLAT prizes" (singles) U12, Tambov August 2017

Winner RTT "Tambov region championship for BABOLAT prizes" (doubles) U12, Tambov August 2017

3rd place RTT "Voronezh Region Championship" U12 (singles), Voronezh May 2017

3rd place RTT "Voronezh Region Championship" U12 (mixed doubles), Voronezh May 2017

Winner RTT "Championship MR Odintsovo Moscow Region" U12, Odintsovo (Moscow Region, Russia) February 2017

Winner RTT Tula Junior Open-4 U12, AOA Tula January 2017

3rd place RTT "Star Textiles Professional" U12, TC "Orlovskiy" Moscow Region September 2016

3rd place RTT PRO Cup - 7 U12, Moscow July 2016

Winner RTT Championship of TC "Navagorsk 2" for prizes Babolat 9-10 years, Khimki June 2016

Winner RTT PRO Cup - 5 9-10 years, Moscow in June 2016

Winner RTT Cup "Megasport tennis" on the courts RUDN 9-10 years, Moscow May 2016

Winner RTT PRO Cup - 4 9-10 years, Moscow in May 2016

   

Winner RTT ALT-TOUR Moscow - April to 13 years, Moscow, April 2016

Winner RTT PRO Cup - 3 9-10 years, Moscow, March 2016

Winner RTT ALT-TOUR Moscow - November 9-10 years, Moscow, November 2015

программа Авангард

 TE Rankings

Daria in social networks:

site.jpg

Artur Kukasian - 2004  year of birth

Coach: Sergey Larionov

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

Winner ITF Grade 4 Gennadi Petrov Memorial Cup (doubles), Minsk (Belarus) August 2019

Winner in the team of Moscow FT Spartakiad (qualification of athletes not lower than II grade) U16, Kazan July 2019

3rd place FT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than II degree) U16 (singles), Kazan June 2019

Runner-Up ITF Grade 5 2nd Velayat Cup Junior Tournament (singles), Isfahan (Iran) April 2019

Runner-Up ITF J5 Tallink Junior Open (singles), Tallinn (Estonia) March 2019

Runner Up ITF Grade 5 ITF Leila Meskhi Cup (singles), Tbilisi (Georgia) September 2018

Runner Up ITF Grade 5 ITF Leila Meskhi Cup (doubles), Tbilisi (Georgia) September 2018

Runner Up ITF Grade 4 Bishkek Sunrise Open 2 (doubles), Bishkek (Kyrgyzstan) August 2018

SF ITF Grade 5 President Cup (singles), Yerevan (Armenia) July 2018

3rd place Finals B14 2018 European Summer Cups in the Russian national team, Spain July 2018

Finalist FT of the Russian Championship (qualification of athletes no lower than 1st grade) in the category under 15 in singles, Rostov-on-Don May 2018

3rd place FT of the Russian Championship (qualification of athletes no lower than 1st grade) in the category under 15 in the doubles, Rostov-on-Don May 2018

SF TE1 Bohemia Cafex Cup U14 (singles), Czech Republic May 2018

Winner TE1 Kungens Kanna & Drottningens Pris U14 (singles), Sweden February 2018

SF TE1 O1 Properties Christmas Cup U14 (singles), Academy of Alexander Ostrovsky in Khimki January 2018

Runner Up TE3 Ufa Cup U16 (singles), Ufa (Russia) November 2017

Runner Up TE3 FAMAGUSTA TENNIS CUP U14 (singles), Cyprus November 2017

Runner Up TE3 Galina Cup U14 (singles), Armenia August 2017

Winner TE3 Galina Cup U14 (doubles), Armenia August 2017

Winner TE3 Artur Shilajyan Memorial Cup U14 (doubles), Armenia August 2017

SF TE3 Hrach Israelyan Memorial Cup U16 (singles), Armenia August 2017

Runner Up TE3 Hrach Israelyan Memorial Cup U16 (doubles), Armenia August 2017


ITF Rankings TE Rankings


Artur in social networks:

site.jpg

Maxim Dontsov - 2004  year of birth

Coach: Egor Kuzlyanov

Fitness Coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up ITF Grade 5 Pirogovskiy Autumn Cup 2019 (doubles), Moscow September 2019

Runner-Up ITF Grade 5 Dynamit Cup (doubles), Lida (Belarus) July 2019

Runner-Up in the team of Moscow Region FT Spartakiad (qualification of athletes not lower than II grade) U16, Kazan July 2019

Winner ITF Grade 5 Bishkek Open-1 (singles), Bishkek (Kyrgyzstan) May 2019

Winner ITF Grade 5 Bishkek Open-1 (doubles), Bishkek (Kyrgyzstan) May 2019

Winner RTT "Championship of the Moscow region (team) U16, in the team of Khimki, "Pirogovsky" TC November 2018

Runner Up TE2 Jufa 2018 Europe Junior Tour U14 (singles), Fürstenfeld (Austria)

Winner TE2 Jufa 2018 Europe Junior Tour U14 (doubles), Fürstenfeld (Austria)

Winner FT Russian Championship U14 (doubles), Rostov-on-Don May 2018

Winner TE2 OPALENICA CUP 2018 U14 (singles), Opalenica (Poland) May 2018

Winner TE2 Belkanton Cup U14 (doubles), BLR March 2018

Winner TE2 Minsk Star U14 (doubles), BLR March 2018

Semifinals TE3 Chisinau Open U14 (singles), Chisinau (Moldova) September 2017

Runner Up TE3 Chisinau Open U14 (doubles), Chisinau (Moldova) September 2017

Winner TE3 Lodz Cup 2017 U14, Poland May 2017

Runner Up TE3 Baku Junior Cup 1 U14 (doubles), Baku (AZE) February 2017

Semifinalist TE3 Gran Canaria Yellow Bowl U12, Spain October 2016

Winner RTT Autumn Cup SC Rumyantsevo U14 (singles), Tver September 2016

Winner TE3 TTM Cup U12 (doubles), Chisinau (Moldova) August 2016

Winner RTT I A "Championship of Moscow" U12 (singles), July 2016

Finalist RTT I A "Championship of Moscow" U12 (doubles), July 2016

Finalist RTT "Championship of Russia" U12 (doubles), Rostov-on-Don June 2016

Finalist RTT "Dmitry Tursunov Cup" U12, St.Petersburg April 2016

Winner RTT Khimki Junior Open-1 U12 (doubles), AOA Khimki March 2016

Winner RTT Khimki Junior Open-1 U12 (singles), AOA Khimki March 2016

3rd place Russian Championship (team), Togliatti, Samara February 2016

Winner RTT Winter Championship of Saint-Petersburg U12 (mixed doubles) January 2016

Semifinalist RTT Winter Championship of Saint-Petersburg U12 (singles) January 2016

Winner RTT "Championship of Moscow among boys&girls" U12 2015, November 2015

Winner RTT "Autumn Championship of the Ivanovo region" U12 (mixed doubles), Ivanovo October 2015

Winner RTT "Autumn Championship of the Ivanovo region" U12 (singles), Ivanovo October 2015

Finalist RTT Championship of Moscow State University (MGU) - Adidas Cup 4 U12, Moscow September 2015

Finalist RTT "Tournament V.V.Kuzina memory" U12, Moscow August 2015

Winner RTT Championship of the North-West Federal District" U12 (doubles), Vsevolozhsk June 2015

Winner Championship of North Caucasus federal district U12 (doubles), Vladikavkaz May 2015

Finalist Championship of North Caucasus federal district U12 (singles), Vladikavkaz May 2015

Winner RТТ Spring Championship Ivanovo region U12, Ivanovo March 2015

Winner RТТ IV A Khimki Junior Open-3 U12, March 2015

Fnalist Championship of the Republic of Bashkortostan name ZTR N.L.Rogovoy" U12, Ufa February 2015

Winner RTT Rumyantsevo Cup-7 U12 (mixed doubles), Tver

2nd place RTT Rumyantsevo Cup-7 U12 (singles), Tver

3rd place Championships "ORION" for prizes HEAD U12 Ramenskoye November 2014

3rd place RTT Championship Klin U12, October 2014

3rd place RTT Moscow championship (9-10 years), June 2014

Finalist RTT "Tennis Park" - March for the prizes of "Intraros-2014" "(9-10 years)

Winner RTT IV Cup FAYUR-Soyuz 2014

Winner RTT "Cherkasov's Cup-11" 2014

Finalist RTT "Tolyatti's Stars-1" 2014

Winner RTT "Megasports Cup tennis for prizes Tour Tennis" 2014

Winner RTT "Cup Prefect of Zelenograd AO" 2013

Winner RTT "Federation Cup tennis Penza region" 2013 Penza

Winner RTT "Rumyantsevo Cup" 2013 Tver

Alumni
training program Avangard
ITF Rankings TE Rankings


Maxim in social networks:  

site4.jpg

Daria Koreshkova 2008 year of birth

Coach: Dmitry Novikov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (mixed doubles), Vladikavkaz (North Ossetia, Russia) June 2019

Winner RTT "Championship of the Southern Federal District (qualification of athletes not lower than II degree) for Babolat prizes" U12 (doubles), Rostov-on-Don, May 2019

Runner-Up TE2 Golden Jerusalem Trophy U12 (singles), Jerusalem March 2019

Runner Up "Cup of the Solnechniy" U12 (singles), Belarus February 2019

3rd place "Cup of the Solnechniy" U12 (doubles), Belarus February 2019

Runner Up RTT Superiority of the TC Kolomenskiy U12 (singles), Moscow January 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U14 (singles), Odintsovo, January 2019

SF TE3 Pirogovskiy Winter Cup U12 2019 (singles), Mytishchi (Russia) January 2019

Winner RTT “Championship of Ramenskoye MR for the prizes of TK" Orion" U12 (singles), Ramenskoye, November 2018

Winner RTT "Cup of the Moscow Academy of Tennis"-15 in the category of 9-10 years, Moscow October 2018

3rd place PTT "Lyubertsy championship for the prizes of the Moscow Region" (singles) U12, Lyubertsy August 2018

Winner RTT "E. Kafelnikov Cup" in the category of 9-10 years, Sochi August 2018

Winner RTT Khimki Kids Open in the category of 9-10 years, AOA in Khimki July 2018

Semifinals XXIII Smrikva Bowl 2018 in the category of 9-10 years (singles), Croatia June 2018

Runner Up RTT "Balashikha summer" in the category of 9-10 years, Balashikha June 2018

Winner RTT "The Championship of the urban district of Domodedovo for the prizes of "Lakonia" in the category of 9-10 years, March 2018

3rd place RTT "Winter Championship of St. Petersburg" in the category of 9-10 years, January 2018

Winner MOURATOGLOU by TEN-PRO Global Junior Tour 2017 girls single born 2008/2009, Mouratoglou Tennis Academy (Biot, France) October 2017

3rd place RTT "Grand Tennis Cup" - October-7 "in the category of 9-10 years, Odintsovo October 2017

Winner RTT "Dmitrovsky summer" in the category of 9-10 years, Dmitrov (Moscow Region) June 2017

Winner RTT "Golden Domes" in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad (Moscow Region) May 2017

3rd place RTT "Spring Cup of TC "Pirogovsky" for prizes HEAD "in the category of 9-10 years, March 2017

Runner Up RTT "Championship of Krasnodar Region" 9-10 years, Sochi February 2017

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

 

Daria in social networks:

site9.jpg

Roman Kharlamov 2007 year of birth.

Coach: Alexander Spirin

Track record

Winner RTT "Moscow Championship" U12 (doubles), Moscow June 2019

Winner FT "Championship of Russia" (qualification of athletes not lower than II degree) U12 (doubles), Vladikavkaz (North Ossetia, Russia) June 2019

Runner-Up (in the team of the Moscow region) "Team Championship of Russia (qualification of athletes not lower than II degree)" U12, Togliatti April 2019

Winner RTT "Championship of the city district Istra" U14 (singles), Istra April 2019

Winner RTT "Championship of the Sheremetyevsky Tennis Club" U12 (singles), Dolgoprudny (Moscow region), March 2019

Runner Up RTT "Winter championship of the city district Mytischi for SALETENNIS.COM prizes" U12 (singles), Mytishchi December 2018

Winner RTT "Moscow Region Championship (closed) U12 (singles), December 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC Grand Tennis U12 (singles), August 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC Grand Tennis U12 (singles), July 2018

3rd place RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12 (singles), May 2018

3rd place RTT "The championship of Klin" U12 (singles), Klin February 2018

3rd place RTT "Odintsovo MP Championship for Grand Tennis prizes" U12 (singles), Odintsovo January 2018

Winner RTT "Autumn Cup of TK "Pirogovsky" for prizes of SALETENNIS.COM" in the category of 9-10 years, v. Pirogovo (Moscow Region) October 2017

Winner RTT "Wings of Soviets"-1 in the category of 9-10 years, Moscow May 2017

3rd place RTT "Grand Tennis Cup"-April-5 "in the category of 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region), April 2017

3rd place RTT "Cup of Moscow region, Odintsovo MR" in the category of 9-10 years, Moscow Region January 2017

3rd place RTT "Tournament for the prizes of A.N. Pozhidaeva" in the category of 9-10 years, Istra (Moscow Region) December 2016

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s Minitennis"

Roman in social networks:

site.jpg

Ivan Miroshnichenko 2007 year of birth

Coach: Yuri Maslov

Track record

3rd place RTT Championship of the Ural Federal District (qualification of athletes not lower than II S grade) U12 (singles), Chelyabinsk August 2019

Runner-Up TE2 Iris Cup U12 (doubles), Brussels (Belgium) August 2019

Runner-Up RTT "Championship of Park Hotel" Orlovskiy"-8" U12 (singles), TC "Orlovskiy" (Moscow region) April 2019

3rd place RTT "Championship of the village Mosrentgen for prizes of SC "Bud' Zdorov"- March U12 (singles) March 2019

Runner Up "Championship of the Tyumen region" U12 (singles), March 2019

Winner RTT "Championship of the FEFD (qualification of athletes not lower than the category specified in the position) U12 (singles), Khabarovsk February 2019

Winner RTT "Championship of the FEFD (qualification of athletes not lower than the category specified in the position) U12 (mixed doubles), Khabarovsk February 2019

3rd place RTT "Summer Championship of Khabarovsk Krai" U12 (singles), Khabarovsk June 2018

Runner Up RTT "Summer Championship of Khabarovsk Krai" U12 (doubles), Khabarovsk June 2018

3rd place RTT "Cup of Istra district" - November-3 in the category of 9-10 years, Istra November 2017

3rd place of RTD "GOLDEN DOME" -19 in the category of 9-10 years, Sergiev Posad November 2017

Ivan in social networks:

site.jpg

Mikhail Galkin - 2002 year of birth

Coach: Egor Kuzlyanov

Track record

Winner RTT "Championship of the Stavropol Territory" U18 (singles), Pyatigorsk March 2019

Runner-Up RTT "UFD Championship (qualification of athletes not lower than the category specified in the position) U18 (singles), Khanty-Mansiysk 2019

Winner RTT "Championship of the Moscow region (team) U16, in the team of Khimki, "Pirogovsky" TC November 2018

Runner Up ITF Juniors Grade 5 O1 Properties Tula Open 2018 (doubles), AOA in Tula, July 2018

3rd place RTT "Summer championship and the championship of the Republic of Mordovia" iU16 (singles), Saransk July 2017

4th place RTT Championship of Dzerzhinsk among adults (singles), Dzerzhinsk June 2017

Winner RTT "Victory Cup" for prizes Head U16 (singles), Ryazan May 2017

3rd place RTT "Winter Championship of the Republic of Mordovia-2" U16 (singles), Saransk February 2017


 

Mikhail in social networks:

site.jpg

Alena Busygina 2009 year of birth

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Winner RTT "Cup Moscow Tennis Academy"-2 in the category of 9-10 years. Moscow September 2019

Runner-Up RTT "Moscow Tennis Academy" in the category of 9-10 years, Moscow, May 2019

Runner-Up RTT Moscow Championship among athletes of sports schools (closed) - stage 2 in the category of 9-10 years, Moscow, April 2019

Runner-Up RTT "Moscow Tennis Academy" in the category of 9-10 years, Moscow, February 2019

Alena in social networks:

site.jpg

Fedor Dashin - 2008 year of birth

Coach: Alexander Spirin

Track record

Winner RTT Tennis Park - September for HEAD Prizes U12 (singles), Moscow September 2019

Runner-Up RTT "Championship of TC "Sheremetevsky" U12 (singles), August 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" U12 (singles), Dolgoprudny August 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" U12 (singles), Dolgoprudny July 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" U12 (singles), Dolgoprudny June 2019

Runner-Up RTT "Championship of the city district Istra" U12 (singles), Istra May 2019

Winner RTT "Championship of the village Mosrentgen for prizes SC "Bud' Zdorov"- April" U12 (singles), April 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Sheremetyevsky Tennis Club" U12 (singles), Dolgoprudny (Moscow region), March 2019

Runner Up RTT "Wings of Soviets-6" in the category of 9-10 years, Moscow August 2018

Winner RTT "The Championship of the urban district of Domodedovo for prizes of the trade mark EKO" in the category of 9-10 years, July 2018

Runner Up RTT "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U12, Belarus April 2018

Winner RTT "The Championship of the urban district of Domodedovo for prizes of the trade mark EKO" in the category of 9-10 years, Domodedovo (Moscow region) April 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center in the 9-10 years category, Odintsovo January 2018

3rd place RTT TVD - "GOLDEN DOME" -3 in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad April 2017

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

 

Fedor in social networks:

site_ахматова.jpg

Yana Akhmatova - 2009 year of birth

Coach: Tatiana Zhukovskaya

Track record

Runner-Up RTT Tennis Park - September for HEAD Prizes in the 9-10 Years Category, Moscow September 2019

Winner RTT Khimki Kids Open in the category of 9-10 years (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki July 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" in category 9-10 years, Dolgoprudny July 2019

3rd place RTT "Championship of the Sheremetyevsky tennis club in category 9-10 years, Dolgoprudny (Moscow region), May 2019

Winner RTT "Sheremetyevsky tennis club championship" in the category of 9-10 years, Dolgoprudny April 2019

3rd place RTT "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" in the category of 9-10 years, Odintsovo March 2019

 

Yana in social networks:

site6.jpg

Vika Milovanova 2007 year of birth.

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" U12, Kazan January 2018/p>

Winner USTA Scots Tennis "Staying On Top" Level 7, Boca Raton, (Florida USA) August 2017

Winner USTA Crandon Park Jr Challenge U12, Florida (USA) July 2017

Winner RTT VI Championship of Moscow, 9-10 years June 2017

3rd place RTT Tula Junior Open-7 U12, June 2017

Winner RTT "Victory Cup" in the category of 9-10 years, Kazan May 2017

Runner Up RTT "The Championship of the Petrogradsky District of St. Petersburg" U12, April 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup"-April-5 "in the category of 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region), April 2017

Winner RTT "The First Serve" in the category of 9-10 years, Nizhny Novgorod (Russia), March 2017

3rd place RTT Cup "Moscow Tennis Academy"-4 in the category of 9-10 years, March 2017

Winner RTT Tula Junior Open-5 in the category of 9-10 years, Tula February 2017

Winner RTT "Sea Star" in the category of 9-10 years, Moscow September 2016

Finalist RTT "Championship of Chelyabinsk region" in the category of 9-10 years, Chelyabinsk August 2016

Winner RTT Tournament Yury's Kozlov memory in the category of 9-10 years, Lyubertsy (Moscow Region) July 2016

Winner RTT "Dmitrov Summer" in the category of 9-10 years, Dmitrov July 2016

Finalist RTT in Lyubertsy, June 2016

RTT Winner Championship of Tambov, dedicated to "City Day" in the category of 9-10 years, Tambov June 2016

RTT Finalist "Championship Ryazan Region "Victory Cup" in the category of 9-10 years, Ryazan May 2016

Winner RTT "Spring Championship of the municipality" Lahti-Holguin "in the category of 9-10 years, St-Petersburg April 2016

Winner RTT Spring Championship of Krasnoyarsk region in tennis in the category of 9-10 years, Krasnoyarsk in March 2016

Winner RTT "Winter Championship Junior Tennis Center" in the category of 9-10 years, St. Petersburg in February 2016

Finalist TVD RTT "The first inning," 9-10 years, Nizhniy Novgorod, February 2016

 

Vika in social networks:

site.jpg

Ivan Gretzkiy 2006 year of birth.

Coach: Georgy Salbiev

Track record

Winner RTT Championship of the Sokolinaya Gora Defense University - “Wings of the Soviets - 5” U14 (singles), Moscow August 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Rostov Region U14 (singles), Rostov-on-Don July 2019

Winner RTT "Summer Championship of the Tula Region, in memory of Roman and Anna Sokol" U14 (singles), Tula July 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Park Hotel Orlovsky - 10" U14 (singles), Orlovo village May 2019

Winner RTT"Solnechny Cup" iU14 (singles), Minsk (Belarus) March 2019

3rd place RTT "Spring Championship of the Republic of Mordovia" U14 (doubles), Saransk March 2019

3rd place RTT "Championship Goryachiy Klyuch" U14 (singles), Goryachiy Klyuch city February 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Ivanovo region" U12 (doubles), Ivanovo September 2018

 

Ivan in social networks:

site.jpg

Polina Monova - 1993 year of birth.

Coach: Artem Suprunov

Fitness Coach: Oleg Vovk

Track record

40 titles in ITF tournaments (10 - in singles, 30 - in doubles)

Winner ITF World Tennis Tour W25 Madrid (doubles), Madrid (Spain) June 2019

Winner ITF World Tennis Tour Kazan Kremlin Cup, $25,000 (doubles), Russia March 2019

Winner Russian Championship among adults (singles), Kazan, September 2018

Winner Russian Championship among adults (doubles), Kazan, September 2018

3rd place Russian Championship among adults (singles), Kazan, September 2017

3rd place Russian Championship among adults (doubles), Kazan, September 2017

Runner Up ITF Pro Circuit O1 Properties Ladies Cup ($10,000) (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Khimki, May 2016

WTA Rankings (singles) - 182 (October 2, 2017)

 

Polina in social networks:

site.jpg

Anna Ukolova - 1999 year of birth.

Coach: Non-staff coach

Fitness Coach: Oleg Vovk

Track record

Winner ITF World Tennis Tour W15 Shymkent (doubles), Shymkent (Kazakhstan) February 2019

SF ITF Pro Circuit $15,000 Heraklion (singles), Greece November 2018

Runner Up ITF Pro Circuit $ 15,000 Frydek Mistek (doubles), Frydek-Mistek (Czech Republic) September 2018

SF ITF Pro Circuit $15,000 Knokke (singles), Belgium July 2018

Winner ITF Pro Circuit $15,000 Knokke (doubles), Belgium July 2018

Runner Up ITF Pro Circuit $15,000 Heraklion in doubles, Grece October 2017

Quarterfinalist ITF Pro Circuit $15,000 Shymkent in doubles, Kazakhstan September 2017

Quarterfinalist ITF Pro Circuit $15,000 Shymkent in doubles, Kazakhstan September 2017

Semifinalist ITF Pro Circuit $15,000 Mragowo in doubles, Poland August 2017

Quarterfinalist ITF Pro Circuit $15,000 Mragowo in singles, Poland August 2017

Semifinalist ITF Pro Circuit $15,000 Moscow in doubles, Moscow August 2017

Quarterfinalist ITF Pro Circuit $15,000 Moscow in doubles, Moscow August 2017

Semifinalist ITF Pro Circuit $15,000 Minsk in doubles, r. Belarus June 2017

Semifinalist ITF Pro Circuit $15,000 Minsk in doubles, r. Belarus June 2017

Quarterfinalist ITF Pro Circuit $15,000 Minsk in singles, r. Belarus June 2017

Semifinalist ITF $15,000 Antalya in doubles, Turkey May 2017

Quarterfinalist ITF $15,000 Antalya in doubles, Turkey May 2017

Runner Up ITF $15,000 Antalya in doubles, Turkey May 2017

Quarterfinal ITF $15,000 Heraklion in singles, Greece April 2017

Semifinal ITF $15,000 Heraklion in doubles, Greece April 2017

Semifinals ITF $15,000 (doubles) Almaty (Kazakhstan) January 2017

Runner Up ITF $10,000 (doubles) Antalya (Turkey) December 2016

Runner Up ITF $10,000 (doubles) Shymkent (Kazakhstan) September 2016

3rd place RTT "Russian Championship" U18 (doubles) Balashikha, June 2016

Runner Up ITF Grade 2 The 38th Slovakia Cup 2016 (doubles), Slovakia, April 2016

Winner ITF Grade 5 (singles), Astana (Kazakhstan) December 2015

Winner ITF Grade 5 (doubles), Astana (Kazakhstan) December 2015

WTA Rankings ITF Rankings

Anna in social networks:

sst.jpg

Anna Perelman 2007 year of birth

Coach: Alexander Maltsev

Track record

Winner TE2 Liepaja International Tournament U12 (doubles), Liepaja (Latvia) August 2019

Winner RTT "Championship of the city district Istra" U12 (singles), Istra March 2019

Winner RTT "Championship of the city district Istra" U12 (singles), Istra February 2019

3rd place of RTT "Championship of the city district Istra" U12 (singles), December 2018

Winner RTT "Cup of Istra district"-December-1" in the category of 9-10 years, December 2017

Runner Up RTT "Cup of Istra district" - November-3 in the category of 9-10 years, Istra November 2017

Winner RTT "Championship of Ryazan region" in the category of 9-10 years. Ryazan September 2017

Winner RTT "Cup of Istra district" - September-2 in the category of 9-10 years, Istra (Moscow region) September 2017

Runner Up RTT "Wings of Soviets-5" in the category of 9-10 years, Moscow August 2017

3rd place RTT May Cup "Tennis.ru" for prizes HEAD in the category of 9-10 years, May 2017

Runner Up RTT "Cup of the Istra Region" in the category of 9-10 years, Istra (Moscow Region) March 2017

Winner RTT TVD - "November" in the category of 9-10 years, Ryazan November 2016

Finalist RTT "SC Rumyantsevo Cup-4" "in the category of 9-10 years, Tver September 2016

Anna in social networks:

site.jpg

Alina Botasheva 2007 year of birth.

Coach: Yuri Maslov

Track record

Winner TE2 Gyumri Open U12 (singles), Gyumri (Armenia) August 2019

Winner TE2 Gyumri Open U12 (doubles), Gyumri (Armenia) August 2019

Winner RTT "Championship TC" Sheremetyevsky" U12 July 2019

3rd place RTT "Tournament for Babolat prizes" U12 (singles), Sochi May 2019

3rd place RTT "Spring Cup of Tennis Federation of Penza Region" U12 (singles), Penza April 2019

Runner-Up RTT "Solnechniy Cup"U12 (singles), the Republic of Belarus March 2019

Alina in social networks:

Гончаров.jpg

Maxim Goncharov - 2006 year of birth.

Coach: Alexey Grigorov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Winner RTT "Championship of the Samara Region" U14 (singles), Samara February 2019

Winner RTT "Championship of the Samara Region" U14 (doubles), Samara February 2019

Winner FT RTT Cup (qualification of athletes not lower than II junior level) U12 (singles), Yaroslavl October 2018

3rd place RTT "Odintsovo Championship of MP for prizes of the shopping center "Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo October 2018

Winner RTT "Autumn Championship of TC" Sports City" U14 (singles), Krasnodar September 2018

Winner RTT "Autumn Championship of TC" Sports City" U14 (mixed doubles), Krasnodar September 2018

Winner RTT "Moscow Championship" U12 (singles), June 2018

Winner RTT I A "Memory Cup U12 (singles), Moscow May 2018

Winner RTT "Sportmaster Cup" U12 (singles), Mytishchi May 2018

QF TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (singles), Tula, April 2018

Winner RTT "Perm Krai Championship" U12 (singles), Perm December 2017

3rd place RTT Khimki Junior Open-3 U12 (singles), AOA August 2017 г.

Runner Up RTT "ACE-6" U12, Moscow August 2017

3rd place RTT "Voronezh Region Championship" U12 (singles), Voronezh May 2017

3rd place RTT "Voronezh Region Championship" U12 (mixed doubles), Voronezh May 2017

3rd place RTT "Tennis Park - March" U12, Moscow March 2017

Winner RTT Tula Junior Open-4 U12, AOA Tula January 2017

Winner RTT "Championship of the Ivanovo Region" U12 (singles), Ivanovo January 2017

3rd place RTT Championship of the Ivanovo Region for the prizes of "Babolat" U12 (singles), Ivanovo November 2016

Winner RTT Championship of the Ivanovo Region for the prizes of "Babolat" U12 (doubles), Ivanovo November 2016

Winner of the RTT Tournament on prizes TC "Admiral", U12, Voronezh June 2016

Runner-up RTT "Tennis Park" - March 9-10 years, Moscow March 2016

3rd place RTT "Oskolskaya Winter-2016-2" U12, Stary Oskol January 2016

Winner RTT Tournament in the awards of TC "Admiral - 2 9-10 years, 2", Voronezh July 2015

   

Winner of the Championship of Youth MBOUDOD №1, dedicated to the 70th anniversary of victory in World War II 9-10 years, Voronezh May 2015

программа Авангард

TE Rankings

Maxim in social networks:

кульпин роман 2009.jpg

Кульпин Роман - 2009 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Победитель и призер турниров РТТ.

Роман в соцсетях:

sss15.jpg

Daniil Egorov 2007 year of birth.

Coach: Alexey Pavlov

Track record

RTT tournaments participant

Daniil in social networks:

site12.jpg

Marta-Maria Makarova - 2008 year of birth

Coach: Alexander Zlatoustov

Track record

Winner RTT "Championship of the Ivanovo Region" U12 (singles), Ivanovo September 2019

Winner RTT Championship p. Mosrentgen - Cup Sportmaster stage 2" U12 (singles), p. Mosrentgen August 2019

3rd place RTT "VFD Championship (qualification of athletes not lower than II junior rank)" U12 (doubles), Kazan July 2019

Runner-Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" U12 (singles), Kazan January 2019

Runner-Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" U12 (doubles), Kazan January 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Perm Territory"U12 (singles), Perm December 2018

Winner RTT Cup for Prizes of the Tennis Federation of the Republic of Tatarstan U12 (doubles), Kazan October 2018

Winner RTT Cup of the Moscow Academy of Tennis-13 in the category of 9-10 years, Moscow September 2018

 

Marta-Maria in social networks:

site.jpg

Elizaveta Dementyeva - 2002 year of birth.

Coach: Alexander Valentsev
Track record

Winner ITF Grade 3 Shymkent International (doubles), Shymkent (Kazakhstan) June 2019

Runner Up ITF Grade 3 Estonian Junior Open (doubles), Tallinn (Estonia) May 2019

Runner Up ITF Grade 2 J2 Chisinau winner (doubles), Chisinau (Moldova), February 2019

Runner Up ITF Junior G3 "KAZZINC Open" 2018 (doubles), Ust-Kamenogorsk (Kazakhstan) November 2018

Runner Up ITF Grade 3 Siberian Open.(singles), Novokuznetsk (Russia) October 2018

Runner Up ITF Grade 2 Thun Czech Junior Open 2018 (doubles), Prague (Czech Republic) September 2018

Winner ITF Grade 4 Gennadi Petrov Memorial Cup (singles), Minsk (Belarus) July 2018

Winner ITF Grade 4 U18 "17th Tallink Cup 2018" ITF Junior Circuit (singles), Tallinn (Estonia) July 2018

Semis 38th Tashkent ITF Juniors Grade 2 (singles), Tashkent (UZB) March 2018

Semis 38th Tashkent ITF Juniors Grade 2 (doubles), Tashkent (UZB) March 2018

Runner Up ITF Grade 3 Almetyevsk Cup (doubles), Almetyevsk (RUS) February 2018

Winner ITF Grade 3 ITF Junior G3 "Ust-Kamenogorsk" (doubles), Ust-Kamenogorsk (Kazakhstan) November 2017

Runner Up ITF Grade 3 Siberian Open (doubles), Novokuznetsk (Russia) October 2017

Winner RTT Cup U16 (doubles), Moscow October 2017

Winner ITF Grade 4 TSZ Cup (doubles), Togliatti September 2017

Winner ITF Grade 4 Samara Cup (doubles), Samara August 2017

Winner ITF Grade 4 Ventspils Open by Babolat (doubles), Ventspils (Latvia) May 2017

Runner Up ITF Grade 4 Siberia Open U18 (doubles), Novokuznetsk October 2016

Runner Up ITF Grade 4 TSZ Cup U18 (doubles), Tolyatti September 2016

Runner Up ITF Grade 4 Samara Cup U18 (doubles), Samara August 2016

Runner Up FT Games sports school (Team) U16 (singles), Ryazan July 2016

Winner TE3 Rena & Dato Cup U16 (doubles), Tbilisi (Georgia) June 2016

Winner TE3 Leila Meskhi Tennis Academy Cup U16 (singles), Tbilisi (Georgia) June 2016

Runner Up FT Championship of Russia U14 (doubles), Simferopol May 2016

Winner TE3 Svilengrad Cup U14 (singles), Bulgaria May 2016

Winner TE2 Belkanton Cup U14 (singles), Belarus March 2016

Winner TE2 Belkanton Cup U14 (doubles), Belarus March 2016

Winner of the Russian Championship FT (team) U14, Togliatti (Russia) March 2016

Runner Up TE2 Togliatti Cup U14 singles, Togliatti (Russia) February 2016

ITF Rankings

Elizaveta in social networks:

site.jpg

Marat Salbiev - 2008 year of birth

Coach: Georgy Salbiev

Track record

Runner-Up RTT “Solnechny Cup” U12 (singles), Minsk (Belarus) September 2019

Winner RTT “Solnechny Cup” U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

3rd place RTT "Championship of TC " Sheremetyevsky" U12 (singles), Dolgoprudny August 2019

Winner RTT "July in Novogorsk 2" U12 (singles), Khimki July 2019

Winner RTT Championship of the village of Mosrentgen for prizes of the SC Bud Zdorov U12 (singles), Moscow July 2019

3rd place RTT "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (singles), Vladikavkaz June 2019

Runner-Up RTT "Championship of the Republic of North Ossetia-Alania" U12 (doubles), Vladikavkaz June 2019

 

Marat in social networks:

site11.jpg

Timur Dautov 2008 year of birth

Coach: Egor Kuzlyanov

Track record

Winner RTT “Solnechny Cup” U12 (doubles), Minsk (Belarus) September 2019

Runner-Up TE1 Penza Cup U12 (doubles), Penza August 2019

SF TE1 Nashi Dity U12 (singles), Kyiv (Ukraine) May 2019

Runner-Up "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U12 (singles) February 2019

Winner RTT "Christmas tournament Novogorsk 2" U12 (singles), Khimki (Moscow region). December 2019

Winner RTT "Tournament for prizes E. S. Vesnina" in the category of 9-10 years, Sochi, November 2018

Winner RTT "Nadezhda Bashkortostan"-4 in the category of 9-10 years, Ufa October 2018

Runner Up RTT "Stars of Togliatti-2" in the category of 9-10 years, Samara region September 2018

Runner Up RTT "Evpatoria Championship" in the category of 9-10 years, the Republic of Crimea August 2018

Runner Up RTT "Championship" Tennis.ru. for HEAD prizes" in the category of 9-10 years, Moscow July 2018

3rd place RTT "Zhulebinskaya Vesna"-2018-1 in the category of 9-10 years, Moscow March 2018

3rd place RTT "Zhulebinskaya Winter"-2018 in the category of 9-10 years, Moscow January 2018

Winner RTT Tula Junior Open-2 9-10 years (singles), Tula December 2017

3rd place RTT "Spring Championship of the Republic of Tatarstan" in the category of 9-10 years, Kazan March 2017

Runner Up RTT "Winter Championship of the Republic of Tatarstan" in the category of 9-10 years, Kazan February 2017

The winner and the repeated prize-winner of tournaments on the program Tennis "10s"

программа Авангард

 

Timur in social networks:

site.jpg

Georgy Baikov 2007 year of birth.

Coach: Alexander Maltsev

Track record

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR MO" U12 (singles), Odintsovo April 2019

3rd place RTT "Championship of p. Mosrentgen for prizes of IC" Be healthy "- February U12 (singles), February 2019

3rd place RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC Grand Tennis U12 (singles), July 2018

Winner RTT "Cup of Ryazan" U12 (doubles), Ryazan June 2018

3rd place RTT "Nevsky constellation" U12, St. Petersburg May 2018

3rd place RTT Championship SK "Bud Zdorov" - December in the category of 9-10 years, Moscow December 2017

3 rd place RTT "Championship" Tennis.ru "for prizes SALETENNIS.COM" in the category 9-10 years, Moscow November 2017

Winner RTT "Championship" Tennis.ru "for prizes SALETENNIS.COM" in the category of 9-10 years, Moscow July 2017

3rd place RTT "Zhulebinskaya Spring" -2 in the category of 9-10 years, Moscow March 2017

Runner-Up RTT "TVD -" Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo March 2017

 

Georgy in social networks:

site.jpg

Andrey Pikulin 2007 year of birth

Coach: Yuri Maslov

Track record

Winner RTT "Plant a tree in Orlovskiy" U12, village Orlovo (Moscow Region) April 2018

Winner RTT "Orlovskiy Bear" for prizes HEAD U12, village Orlovo January 2018

Winner RTT "Cup of Istra district" - November-3 in the category of 9-10 years, Istra November 2017

Winner RTT TVD "Grand Tennis Cup" November-5 in the category of 9-10 years, Odintsovo November 2017

Winner RTT VI TVD - "Orlovsky listopad" in the category of 9-10 years, TC "Orlovsky", village Orlovo (Moscow region) October 2017

Winner RTT VI TVD - "GOLDEN DOME" -17 in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad (Moscow region) October 2017

Winner RTT "Crimean Pheasant in Orlovo" in the category of 9-10 years, v. Orlovo (Moscow Region) September 2017

Winner RTT "GOLDEN DOME"-16 in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad September 2017

Winner RTT "GOLDEN DOME"-3 in the category of 9-10 years, Sergiev-Posad April 2017

3rd place RTT "Championship of Istra" in the category of 9-10 years, Istra January 2017

Andrey in social networks:

site.jpg

Iuliia Asanova - 2002 year of birth.

Coach: Alexander Spirin/Egor Kuzlyanov

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

Runner-Up ITF Grade 4 Samara Cup (doubles), Samara August 2019

Runner Up ITF Junior G3 "KAZZINC Open" 2018 (doubles), Ust-Kamenogorsk (Kazakhstan) November 2018

Winner ITF Grade 4 Samara Cup (singles), Samara (Russia) August 2018

Winner ITF Juniors Grade 5 O1 Properties Tula Open 2018 (singles), АOA in Tula July 2018

Runner Up ITF Juniors Grade 5 O1 Properties Tula Open 2018 (doubles), АOA in Tula July 2018

Runner Up ITF Grade 5 2nd Tajikistan Open International Tournament (singles), Dushanbe (Tajikistan) May 2018

Semis 38th Tashkent ITF Juniors Grade 2 (doubles), Tashken (UZB) March 2018

Runner Up ITF Grade 3 Almetyevsk Cup (doubles), Almetyevsk (RUS) February 2018

Runner Up RTT "XI Yeltsin Cup" among adults (singles), Yekaterinburg (Russia), December 2017

Winner RTT PFD Championship U18 (singles), Perm August 2017

3rd place RTT PFD Championship senior (singles), Perm August 2016

Finalist RTT I A "Championship of Moscow" U14 (doubles), July 2016

Finalist TE3 Tennis Europe Tournament 14 &Under Devoted to the Memory of Haydar Aliyev (doubles), Baku Azerbaijan May 2016

Winner TE3 Nike Junior International Nottingham U14 (doubles), April 2016

Semifinals TE3 Nike Junior International Nottingham U14 (singles), April 2016

Semifinalist TE2 Belkanton Cup U14 (singles), Minsk March 2016

Winner RTT "Great Perm" U14 (singles), Perm, November 2015

Winner RTT "Superiority of the Tyumen region" U14 (singles), Tyumen, October 2015

3rd place RTT "Christmas Cup" U14, Perm December 2014

Winner RTT Tournament dedicated to Victory Day U14, Perm April 2014

2nd plcace RTT Spring Championship of Perm Krai U12, Perm April 2014

2nd place RTT 25th Inter-regional tournament "Cup of the North" U12, Khanty-Mansiysk, March 2014

  ITF Rankings

Julia in social networks:

site.jpg

Arkhip Kozlov - 2006 year of birth.

Coach: Vladislav Skvortsov

Track record

Winner RTT Championship of Shopping Center Tennis Family for GAMMA Prizes U14 (singles), Moscow Region August 2019

Runner-Up RTT "Summer Championship of the city of Hot Key" U14 (singles), Krasnodar Region July 2019

Winner RTT Championship of the TC Horizon U14 (singles), the city of Goryachiy Klyuch (Krasnodar Kray) June 2019

3rd place RTT "Spring Championship of St. Petersburg Tennis Federation" U14 (singles), St. Petersburg, April 2019

Runner Up RTT "Cup of the Solnecniy" U14 (doubles), Belarus February 2019

3rd place RTT "Championship and championship of Odintsovo MP for the prizes of the TC "Grand Tennis" U12 (singles), Odintsovo November 2018

3rd place RTT "Championship of the city district of Domodedovo for the prizes of the EKO trademark" U12, Domodedovo November 2018

Runner Up RTT "Championship of the Tambov region for HEAD prizes" U12 (mixed doubles), Tambov November 2018

3rd place RTT "Summer Championship Goryachy Klyuch" U12 (singles), June 2018

3rd place RTT "Summer Championship Goryachy Klyuch" U12 (doubles), June 2018

Runner Up RTT "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U12 (doubles) April 2018

Runner Up RTT "Autumn championship of the TC "Horizonе" U12 (doubles), September 2017

 

Arkhip in social networks:

site.jpg

Maria Klassen - 2005 year of birth.

Coach: Mikhail Ptukhin

Track record

3rd place RTT "Spring Championship of the Republic of Mordovia" U14 (singles), Saransk, March 2019

Winner RTT "Championship Park Hotel" Orlovsky "-2 U14 (singles), TC "Orlovsky "(Moscow region) January 2019

Runner Up RTT "Championship Park Hotel" Orlovsky "-2 U14 (mixed doubles), TC "Orlovsky "(Moscow region) January 2019

Winner RTT "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U14 (singles), Odintsovo December 2018

Runner Up RTT "Levoberezhny district championship" U14, Moscow July 2018

Runner Up RTT "Championship of the urban district of Domodedovo for the prizes of the trade mark EKO" U16 (singles), Domodedovo June 2018

Runner Up RTT "Istrinskiy district championship for the prizes of the head of the administration of A.Dunayev" U14 (singles), Istra January 2018

Runner Up RTT "Grand Tennis Cup" - December-3 U12, Odintsovo December 2017

Runner Up RTT "Championship of SK "Bud' Zdorov"- November-2" U12, Mosrentgen November 2017

Winner RTT "Cup of" AREAL" company U12, Lyubertsy July 2017

3rd place RTT "May Cup of TK" Pirogovsky "for prizes SALETENNIS.COM" U12, Mytishchi May 2017

3rd place RTT "Grand Tennis Cup" - May" U12, Odintsovo May 2017

Winner RTT "Cup of Istra district" U12, Istra April 2017

Runner Up RTT "Tournament for Prizes of the Istra Tennis School" U12, Istra March 2017

Maria in social networks:

site.jpg

Polina Lomova - 2003 year of birth.

Mikhail Ptukhin's coach group

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

3rd place RTT "Championship of Zhukovsky" MAKS 2019 "among adults (singles), Zhukovsky, August 2019

Winner RTT "ZOLOTYYe KUPOLA"-12 U16 (singles), Sergiev Posad, June 2019

3rd place RTT "Championship of the city district Istra" U18 (singles), Istra April 2019

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of TC "GRAND TENNIS", U16 (singles), Odintsovo May 2018

Runner Up RTT Championship of Bryansk region U16 (singles), Bryansk April 2018

3rd place RTT "Cup of Istra district" - December-2 U16, Istra (Moscow region) December 2017

Winner RTT "Autumn Cup of SC "Rumyantsevo" for prizes "Peleton" U16 (singles), Tver November 2017

Runner Up RTT "Voronezh Region Championship" U14 (singles), Voronezh August 2017

Winner RTT "Voronezh Region Championship" U14 (mixed doubles), Voronezh August 2017

Winner RTT "GOLDEN DOME"-10 U14 (doubles), Sergiev-Posad (Moscow Region) June 2017

Winner RTT "ACE-2" U14, Moscow June 2017

3rd place RTT "Cup Uncle Vanya OPEN" U14 June 2017

3rd place RTT Cup of the Istra region U14 (Moscow Region) April 2017

Runner Up RTT Cup of the Istra region U14 (Moscow Region) February 2017

Runner Up RTT "New Year in ACE U14, Moscow January 2017

Winner RTT "GOLDEN DOME-20" U14 (doubles), Sergiev Posad November 2016

Runner Up RTT "STARFISH"-1, Moscow U14, Moscow September 2016

3rd place RTT Championship FC "Orion" U12, Ramenskoye October 2015

Runner Up RTT Ace-8 U12, Moscow September 2015

Runner Up RTT "For the prize" Olympus - June" U12, Moscow, June 2015

3rd place Khimki Junior Open-5 U12, AOA August 2015

Runner Up RTT "For the prize" Olympus - June" U12, Moscow, June 2015

Runner Up RTT "ACE-2" U12, Moscow, June 2015

Winner RTT Oskolskaya Spring-2015-2 U12, Stary Oskol March 2015

Runner Up RTT of "Championship Almetjevsk" (mixed doubles) U12, Almetjevsk March 2015

3rd place RTT of "Championship Almetjevsk" (singles) U12, Almetjevsk March 2015

Winner Championship of the Republic of Bashkortostan name ZTR N.L.Rogovoy" U12 (mixed doubles), Ufa February 2015

Runner Up RTT IV "Ace-8" U12, Moscow, September 2014

 

Polina in social networks:

никита завгородько.jpg

Завгородько Никита - 2003 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич.

Тренер по ОФП/СФП: Подчуфаров Вячеслав Викторович

Достижения

Победитель и призер турниров ТЕ, РТТ и участник турниров ITF

Никита в соц. сетях: twitter40_40_b.pnginstagram40_40_b.pngfacebook40_40_b.pngvk40_40_b.png
степа завгородько.jpg

Завгородько Степан – 2006 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич

Достижения

Победитель и призер турниров РТТ

Участник турниров ТЕ



Степан в соцсетях:

site.jpg

Miroslava Alekseeva - 2009 year of birth

Coach: Mikhail Ptukhin

Track record

Runner Up RTT - For the prizes of the "Istra School of Tennis" in the category of 9-10 years, Istra November 2018

Winner RTT TVD - "Krylya Sovietov" - 1 in the category of 9-10 years, Moscow May 2018

 

Miroslava in social networks:

site.jpg

Ksenia Aleshina - 2003 year of birth

Coach: Alexander Zlatoustov

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner-Up ITF Grade 4 Malta ITF U18 World Ranking Tournament (doubles), Malta April 2019

Winner RTT "Championship of the Moscow region (team) U16, in the team of Khimki, "Pirogovsky" TC November 2018

Winner ITF Grade 4 Governor Cup (doubles), St. Petersburg July 2018

Runner Up ITF Juniors Grade 5 O1 Properties Tula Open 2018 (singles), АOA in Tula July 2018

Winner ITF Juniors Grade 5 O1 Properties Tula Open 2018 (doubles), АOA in Tula July 2018

Winner Malta ITF U18 World Ranking Tournament, Grade 4 (doubles), Marsa (Malta) March 2018

Runner Up ITF Grade 3 Siberian Open (doubles), Novokuznetsk (Russia) October 2017

Runner Up ITF Grade 4 HRT Yonex Autumn Cup (doubles), Rungsted Kyst (Denmark) October 2017

Winner ITF Grade 4 TSZ Cup (doubles), Togliatti September 2017

Winner ITF Grade 4 Samara Cup (doubles), Samara August 2017

Winner of Championship of Russia U14 (doubles), Simferopol (Crimea, Russia) May 2017

Runner Up ITF Grade 4 Malta ITF U18 World Ranking Tournament, Marsa (Malta) April 2017

Semifinalist Grade 4 ITF High Coast Junior World Ranking Tournament 2017 (doubles), Kramfors (Sweden), March 2017

Semifinalist TE1 Les Petits As U14 (doubles),Tarbes (France) January 2017

Winner TE1 Kremlin Cup Junior U14 (doubles), Ryazan (Russia) January 2017

Runner Up TE1 O1 Properties Christmas Cup U14 (singles), АOA Khimki December 2017

Semifinals TE1 O1 Properties Christmas Cup U14 (doubles), АOA Khimki December 2017

Runner Up TE3 Zubovo Cup U16 (singles), Ufa (Russia) November 2016

Semifinalist TE3 Tatar Cup U16 (singles), Almetyevsk (Russia) November 2016

Winner TE3 Tatar Cup U16 (doubles), Almetyevsk (Russia) November 2016

Winner TE3 Pirogovskiy Summer Cup U14 (doubles), Pirogovo August 2016

Semifinalist TE2 LBS-Cup Waiblingen U14 (singles), July 2016

Winner TE2 LBS-Cup Waiblingen U16 (doubles), July 2016

Finalist TE2 Tennis Europe 2 cat. Belkanton Cup U14 (singles), Minsk (Belarus) March 2016

Winner TE2 Tennis Europe 2 cat. Belkanton Cup U14 (doubles), Minsk (Belarus) March 2016

Winner TE3 Vilnius tennis academy cup U12 (singles), Lithuania November 2015

Winner TE3 Vilnius tennis academy cup U12 (doubles), Lithuania November 2015

Winner RTT Cup U12 (singles), Saransk (Russia) October 2015

3rd place RTT Cup U12 (doubles), Saransk (Russia) October 2015

2nd place TE3 Sochi Cup U12 (singles), Sochi September 2015

2nd place TE3 Sochi Cup U12 (doubles), Sochi September 2015

3st place Coupe Le Blanc 2015 U12, Montreal August 2015

Finalist Tennis Europe Nations Challenge G12 finals, France 2015

RTT Tula Junior Open-1 U14 winner (singles), Tula Russia February 2016

RTT Tula Junior Open-1 U14 winner (doubles), Tula Russia February 2016

The winner of the Championship of Russia in 2015, U12 in doubles, Rostov-on-Don, June 2015

TE3 Luzhniki Cup winner in 2015 U12, In singles, Moscow May 2015

TE3 Luzhniki Cup winner in 2015 U12, In doubles, Moscow May 2015

TE Vilas Cup winner U12, In doubles, Spain in April 2015

Finalist TE Lagoda Cup U12, In doubles, Vsevolozhsk (Russia) March 2015

Semifinalist TE Lagoda Cup U12, In singles, Vsevolozhsk (Russia) March 2015

3rd Europe Champ TE Winter Cups by HEAD (Girls) U12, In singles, United Kingdom, February 2015

Winner RTT The winter championship of St. Petersburg U12, In singles, January 2015

Winner RTT The winter championship of St. Petersburg U12, In doubles, January 2015

Semifinalist TE Pirogovskiy Winter Cup U12, In singles, d. Pirogov (Russia) January 2015

Finalist RTT Championship Crimean District U12, in singles, Simferopol September 2014

Winner RTT Championship Crimean District U12, in doubles, Simferopol September 2014

TE Sochi Cup winner U12, In singles, Sochi September 2014

TE Sochi Cup winner U12, In doubles, Sochi September 2014

Winner RTT Championship of the Voronezh region U12, In singles, Voronezh July 2014

Alumni
training program Avangard Khimki Junior Tennis Foundation
ITF RankingsTE Rankings

Ksenia in social networks:

site.jpg

Ivan Vladimirov 2005 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Track record

3rd place RTT "Championship of the DTC" Sparta ", in memory of the trainer Pylev V.G." U16 (singles), Voronezh September 2019

Runner-Up RTT Championship of the Sokolinaya Gora Defense League - “Wings of the Soviets - 5” U14 (singles), Moscow August 2019

3rd place RTT "Summer Championship of the city of Hot Key" U14 (singles), Krasnodar Region July 2019

Runner-Up RTT "Summer Championship of the city of Hot Key" U14 (mixed doubles), Krasnodar Region July 2019

Runner Up RTT "Cup of the Solnecniy" U14 (singles), Belarus February 2019

Runner Up RTT "Cup of the Solnecniy" U14 (doubles), Belarus February 2019

3rd place RTT "Championship Odintsovo MP for the prizes of the TC "GRAND TENNIS" U14 (singles), Odintsovo January 2019

Runner-Up RTT "Christmas tournament Novogorsk-2" U14 (singles), Khimki January 2019

3rd place RTT "Championship of the city district of Istra" U14 (singles) December 2018

3rd place RTT "Cup of the Sun" U14 (singles), Minsk (Belarus) November 2018

Runner-Up RTT "Cup of the Istra district" - December-3, Istra December 2017

Runner Up RTT "Tula Junior Open-8 U12, Tula July 2017

 

Ivan in social networks:

site.jpg

Sofya Krylova 2009 year of birth

Coach: Vladislav Skvortsov

Track record

3rd place RTT "WINGS OF TIPS" -3 in the category of 9-10 years, June 2019

Winner RTT "Championship Odintsovo MR MO" in the category of 9-10 years, Odintsovo May 2019

Sofya in social networks:

site.jpg

Daria Domova 2006 year of birth.

Coach: Egor Shaldunov/Alexander Spirin

Fitness coach: Oleg Vovk

Track record

Runner Up RTT "Moscow Championship" U12 (doubles), "Tennis Park" November 2018

Runner Up RTT "Championship of the Pskov Region" U14 (doubles), Pskov November 2018

Semifinals TE3 Autumn Cup 12 & U (singles) Baku (Azerbaijan) September 2018

Winner TE3 Autumn Cup 12 & U (doubles) Baku (Azerbaijan) September 2018

Semifinals TE3 San Marino Junior Cup U12 (singles), San Marino July 2018

Semifinals TE3 Hungarian Open U12 (singles), Budaors (Hungary) June 2018

Runner Up RTT Grade 1 "Tournament of the memory of the first president of the FTRK N.Bagrov (the qualification of athletes is not lower than II yun.daryada) for the prizes of Babolat U12 (mixed doubles), Simferopol (Rep. Crimea, Russia) May 2018

Runner Up Consolation TE3 O1 Properties Samovar Cup 2018 U12 (singles), Tula, April 2018

Winner RTT "Nizhny Novgorod region championship for HEAD prizes" U12 (doubles)y, Nizhny Novgorod January 2018

Winner RTT "Tournament for prizes of "Tennis in Solnechny" U12 (doubles), Solnechny (Belarus), December 2017

Runner Up RTT "Stars Textile Profi" U12 (singles), TC "Orlovsky" September 2017

Runner Up TE3 V SÁNCHEZ-CASAL KIDS CUP U12 (doubles), Barcelona (Spain) August 2017

Winner RTT "Championship of SD "Fakel" U12 (singles), Gelendzhik (Russia) July 2017

Runner Up RTT "Championship of SD "Fakel" U12 (mixed doubles), Gelendzhik (Russia) July 2017

Semifinals TE3 TORNEO UNDER 12-PADOVA U12 (doubles), Italy June 2017 г.

Runner Up RTT "Astrakhan Region Championship" U12, Astrakhan May 2017

Runner Up RTT "May Cup of the SC Rumyantsevo "for the prizes" Milo Milk" U12, Tver May 2017

Semifinals TE3 Croatia Cup U12 (singles), Croatia May 2017

Winner RTT "Championship of the Republic of Komi" U12, Syktyvkar March 2017

Winner RTT "Grand Tennis Cup" U12, Odintsovo February 2017

Runner Up RTT "Oryol alpaca" Head in the prizes U12, TC "Orlovskiy" (Moscow region) February 2017

4th place RTT "Championship of the Republic of Abkhazia, dedicated to the hero of Abkhazia A.Ardzynba" in the category of 9-10 years, Gagra (Abkhazia) July 2016

Winner & Medallist of tournaments on the program "Tennis 10s"

TE Rankings

Daria in social networks:

site.jpg

Alexander Krylov - 2003 year of birth

Coach: Alexander Zlatoustov

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

Runner-Up TE3 Leila Meskhi Tennis Academy Cup U16 (doubles), Tbilisi (Georgia) June 2019

Runner-Up TE3 Tennis Europe Tournament 16&U (doubles), Baku (Azerbaijan) May 2019

Winner RTT "Championship of the Moscow region (team) U16, in the team of Khimki, "Pirogovsky" TC November 2018

Winner TE3 Haydar Aliyev Memory Cup 2 U16 (doubles), Baku (Azerbaijan) May 2018

Runner Up RTT "Odintsovo MP Championship for Grand Tennis Prize U16 (singles), Odintsovo February 2018

3rd place RTT "Grand Tennis Cup" - October-9 U6, Odintsovo October 2017

Winner TE3 Vilnius Tennis Academy Cup 2017 U14 (doubles), Lithuania July 2017

Winner TE3 Vilnius Tennis Academy Cup 2017 U14 (doubles), Lithuania July 2017

Runner Up TE3 Leila Meskhi Tennis Academy Cup U14 (doubles), Tbilisi (Georgia) June 2017

Runner Up TE3 Montenegro Cup 2017 U14 (doubles) May 2017

Runner Up TE2 Togliatti Cup 2017 U14 (doubles), Togliatti (Russia) February 2017

Runner Up RTT "Championship MR Odintsovo Moscow Region" U14. Russia December 2016

Winner RTT "Volokusha" U14, Moscow June 2016

Finalist RTT Cup FAYUR-Union in 2016 U14 (singles), Pozdnyakovo (Moscow Region) April 2016

Finalist RTT Tula Junior Open-1 U14 (doubles), Tula Russia February 2016

3rd place RTT Tula Junior Open-1 U14 (singles), Tula Russia February 2016

Finalist TE3 Spartak Trophy U12 (doubles), Belarus September 2015

Winner Championship of North Caucasus federal district U12 (doubles), Vladikavkaz May 2015

Winner Championship of North Caucasus federal district U12 (singles), Vladikavkaz May 2015

Winner TE3 Baku Open 2015 U12 (doubles), Baku (Azerbaijan) 2015

Semifinalist TE3 April Cup 2015 U12 (singles), Baku (Azerbaijan) 2015

Winner TE3 April Cup 2015 U12 (doubles), Baku (Azerbaijan) 2015

3rd place RTT Championship of the Republic of Adygea U12, Yablonovsky March 2015

RTT Tournament Championship finalist PTT Samara region U12 (doubles), Togliatti February 2015

3rd place RTT "New Year Cup TC Pirogov" U12, Mytishchi (Moscow Region), December 2014

3rd place RTT Rumyantsevo Cup-7 U12 (mixed doubles), Tver November 2014

Winner RTT Rumyantsevo Cup-7 U12 (singles), Tver November 2014

3rd place RTT Khimki Junior Open U12, November 2014

Finalist RTT Autumn championship of Mordovia U12, Saransk, 2014

Winner RTT Championship Klin U12 (singles)

Finalist RTT Pirogovskiy 2014 U12 (singles)

3rd place RTT Tournament in Tennis Park 2014 U12 (singles)

3rd place RTT Winter Championship Penza region-2014 U12 (doubles)

3-rd place "Tennis-Park - february"

Finalist "Togliatti Stars - 1"

Finalist "Cherkasov's Cup - 1"

Winner "Togliatti Stars - 2"

Winner "The tournament devoted to the national holiday "Victory Day""

Winner "Tournament of the Samara region Onishchuk's memories"

training program Avangard
ITF RankingsTE Rankings

Alexander in social networks:

никитина дарья 2008.jpg

Никитина Дарья - 2008 г. р.

Тренер: Завгородько Евгений Васильевич.

Достижения

Участник внутренних турниров

Победитель и призер турниров РТТ

Дарья в соцсетях:

sss.jpg

Anastasia Efremova - 2008 year of birth

Coach: Alexey Pavlov

Track record

Runner-Up RTT "Championship of p. Mosrentgen for prizes of IC" Bud Zdorov" U12 (singles), September 2019

Runner-Up RTT "Championship of the shopping center" Horizon" U12 (singles), the ity of Goryachiy Klyuch May 2019

Runner-Up RTT "Victory Day" U12 (singles), Krasnodar May 2019

3rd place RTT "Championship of the shopping center" Horizon" U12 (singles), the city of Goryachiy Klyuch April 2019

3rd place RTT "Championship of the Goryachiy Klyuch" U14 (doubles), city of Goryachiy Klyuch February 2019

Winner RTT "Championship of Krasnodar Territory (closed)" U12 (doubles), Sochi January 2019

 

Anastasia in social networks:

site.jpg

Veronika Solovyeva - 2003 year of birth.

Coach: Pavel Tauber

Track record

Runner-Up ITF Grade 5 ITF RWB Tula Junior Trophy (doubles), Alexander Ostrovsky Academy in Tula July 2019

Winner ITF Grade 4 Governor Cup (doubles), St. Petersburg July 2019

Winner Aarhus 2019 ITF Juniors (Grade 5) *singles), Denmark June 2019

1/4 finals ITF Grade 5 BelGlobalGarant Cup (singles), Minsk (Belarus) December 2018

Runner Up ITF Grade 5 Autumn Cup 2 (doubles), Baku (Azerbaijan) September 2018

Winner ITF Grade 5 Stavanger ITF (doubles), Stavanger (Norway) January 2018

Winner TEJT 3 U16 " Pepas Cup U16 2017" (doubles), Sovakia July 2017

Semifinals TE3 Pajulahti Tournament U14, Nastola (Finland) March 2017

Participant of the Tennis Europe tournaments

Participant of the RTT tournaments

ITF Rankings Tennis Europe Ranking

Veronika in social networks:

site.jpg

Vyacheslav Baranenkov 2005 year of birth.

Coach: Egor Kuzlyanov

Track record

Winner TE3 Wilson Junior Tournament U14 (doubles), Nastola (Finland) June 2019

3rd place Yaroslavl Region Championship U14 (singles), Rybinsk (Yaroslavl region) May 2018

3rd place RTT "Istrinsky Championship" U14, Istra March 2018

Winner RTT "Cup of Istra district" - September-3 U12, Istra September 2017

Runner Up RTT Khimki Junior Open-3 U12 (doubles), AOA August 2017 г.

Winner RTT "Nizhny Novgorod Region Championship" U12, Nizhny Novgorod August 2017

Winner RTT "Cup of Istra Region" U12, Istra (Moscow Region) May 2017

Runner Up RTT Khimki Junior Open-1 U12 (doubles), March 2017

3rd place RTT "Cup of the Istra Region" U12, Istra (Moscow region) March 2017

Winner RTT "Zhemchuzhina Cup - 2" - Memorial Kuzmenko EV " U12, Moscow February 2017

Runner Up RTT Tula Junior Open-4 U12, AOA Tula January 2017

Runner Up RTT Winter Championship Federation of St. Petersburg" U12, Saint-Petersburg December 2016

RTT Winner "Rumyantsevo Cup-3" U12, Tver April 2016

RTT runner-up Championship of the Republic of Komi U12, Syktyvkar March 2016

RTT runner-up Rumyantsevo Cup-2 U12, Tver February 2016

RTT winner Rumyantsevo Cup-1 U12, Tver January 2016

3rd place RTT Winter on the island "in the category of 9-10 years, St.Petersburg December 2015

Winner SC Rumyantsevo Cup VI 9-10 years, Tver November 2015

Finalist RTT Championship of the Republic of Crimea" U12 (doubles), Yevpatoria September 2015

 

Slava in social networks:

IMG_1187.JPG

Egor Kartsev 2007 year of birth.

Coach: Alexander Maltsev

Track record

Winner Weekend tournament RTT "Grand Tennis Cup" - December-5 in the category of 9-10 years, Odintsovo December 2017

3rd place RTT "Wings of Soviets"-1 in the category of 9-10 years, Moscow May 2017

Winner and medallist of numerous tournaments on the program "10s"

 

Egor in social networks:

site.jpg

Anton Balalykin - 2004 year of birth.

Coach: Egor Kuzlyanov

Track record

Winner TE3 Tbilisi Open U14 (doubles), Tbilisi (Georgia) May 2018

Runner Up RTT "Cup Rumiantsevo" for prizes "CITILINK" U14 (singles), Tver March 2018

Winner RTT SC Rumyantsevo Cup on prizes RockTape, Tver October 2016

Finalist RTT IV B "Dmitrov Summer" U14, Dmitrov (Moscow Region) July 2016

Winner RTT Championships Moscow region U12 in the team Khimki June 2016

Winner RTT "Dmitrovskaya Spring" U12, Dmitrov (Moscow region) April 2016

Finalist RTT Christmas tournament in TC "Shchelkovo" Gold Fitness Tennis" U12, January 2016

Finalist RTT Championship SC "Bud' Zdorov" U12, pos. Mosrentgen, January 2016

Finalist RTT Christmas Cup SK "Rumyantsevo" U12, Tver December 2015

3rd place RTT Championship of the Republic of Crimea U12 (doubles), Yevpatoria September 2015

Winner RTT Championship of the Republic of Crimea U12 (singles), Yevpatoria September 2015

Winner RTT Championship Ivanovo, U12, August 2015

Finalist RTT IV B Khimki Junior Open-5, U12, Khimki, August 2015

3rd RTT "Dubna-2015," U14, August 2015

Finalist RTT "Dubna-2015," 12 years old and younger, July 2015

Bronze medalist of the tournament FTMO, 12 years old and younger, Mytishchi, May 2015

Finalist RTT ""Zolotyie Kupola" " 6, 9-10 years, Sergiev Posad, August 2014

Winner RTT ""Zolotyie Kupola" " 4, 12 years and under in doubles, Sergiev Posad, July 2014

RTT Championship bronze medalist Taldomsky municipal district of Moscow region, 12 years of age and younger, Taldom, June 2014

Winner RTT "Zolotyie Kupola" 2, 9-10 years, Sergiev Posad, May 2014

3rd RTT "Zhulebinsky Winter", 9-10 years, Moscow, February 2014

Finalist RTT "Christmas Cup", 9-10 years, Mytishchi, January 2014

 

Anton in social networks:

site.jpg

Maria Mikhailova - 2002 year of birth

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Runner-up TE2 Governor Cup 2018 U16 (doubles), Belgorod (Russia) February 2018

Runner-up TVD RTT "Big Tandem "- 2016 Babolat prizes U14, Perm July 2016

Winner RTT - "Summer Cup Tennis Tour" U14, Croatia June 2016

Finalist TVD RTT Sports school №1 "up to 15 years, Tyumen September 2015


  ITF Rankings

Maria in social networks:

site.jpg

Alan Abdullin - 2006 year of birth.

Coach: Vladimir Lavrov

Track record

3rd place RTT Tennis Park - April for HEAD prizes U14 (singles), Moscow April 2019

Winner RTT "Summer Sports Center of Sport City" U12 (doubles), Krasnodar July 2018

Runner Up RTT "Tennis Federation Championship of the Republic of Bashkortostan-1" U12 (singles), Ufa May 2018

Runner Up RTT "UFD Championship" (the qualification of athletes is not lower than the II century and the 1st grade) U12 (singles), Ufa April 2018

3rd place RTT ​​"All-Russian competitions ХХIХ tournament" North Cup "(qualification of athletes not lower than the rank indicated in the position) U12 (singles), Khanty-Mansiysk April 2018

3rd place RTT ​​"All-Russian competitions ХХIХ tournament" North Cup "(qualification of athletes not lower than the rank indicated in the position) U12 (doubles), Khanty-Mansiysk April 2018

3rd place RTT "Tournament for the prizes SC "Tennis in Solnechny" U12 (singles), Belarus April 2018

Winner RTT "Tournament for the prizes of SC "Tennis in Solnechny" U12 (doubles), Belarus April 2018

Runner Up RTT "Perm Krai championship" U12 (singles), Perm March 2018

Winner RTT "Perm city Championship" U12 (singles), Perm, February 2018

Runner Up RTT "Championship of the Republic of Bashkortostan named after ZTR N. Rogovoi" U12 (doubles), Ufa January 2018

 

Alan in social networks:

site.jpg

Polina Semenova - 2004 year of birth

Coach: Alexey Grigorov

Fitness Coach: Rudolf Matevosyan

Track record

4th place RTT "Championship of the Bryansk region, dedicated to the Day of Partisans and Underdogs" U14 (singles), Bryansk July 2017

3rd place RTT "Championship of the Bryansk region, dedicated to the Day of Partisans and Underdogs" U14 (doubles), Bryansk July 2017

Polina in social networks:

site.jpg

Tatiana Dzan - 2004  year of birth

Coach: Mikhail Ptukhin

Fitness coach:

Track record

3rd place RTT "Championship and championship of the Ryazan region" U16 (mixed doubles), Ryazan August 2019

3rd place RTT "Championship of Park Hotel "Orlovsky"-9 U16 (singles), Moscow region May 2019

Winner RTT "Championship of Park Hotel "Orlovsky"-9 U16 (mixed doubles), Moscow region May 2019

Winner RTT "Ryazan Spring" U18 (mixed doubles), Ryazan April 2019

Runner-Up RTT "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the shopping center" GRAND TENNIS" U16 (singles), Odintsovo March 2019

Winner RTT "Winter Championship of the Republic of Mordovia" U16 (doubles), Saransk (Russia), February 2019

3rd place RTT "Championship of Odintsovo MP for prizes of the tennis center "GRAND TENNIS" U16 (singles), Odintsovo January 2019

Runner Up RTT "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the tennis center "Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo, November 2018

3rd place RTT "Championship of Odintsovo MP for the prizes of the shopping center" Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo October 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center" U14 (singles), Odintsovo (Moscow region) October 2018

Winner RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center" U16 (singles), Odintsovo (Moscow region) August 2018

Winner RTT "Odintsovo MP championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center (singles), Odintsovo July 2018

Runner Up RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC "Grand Tennis" U16 (singles), Odintsovo May 2018

3rd place RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC "Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo May 2018

3rd place RTT "Odintsovo MP Championship for prizes of Grand Tennis Tennis Center U14 (singles), Odintsovo March 2018

Winner RTT "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U14 (singles), Belarus March 2018

Winner RTT "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U14 (doubles), Belarus March 2018

Runner Up RTT Odintsovo MP championship for prizes of "Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo February 2018

Runner Up RTT Tula Junior Open-2 U14 (singles), Tula December 2017

Runner Up RTT "Tournament for the prizes of the "Tennis in Solnechny (doubles) U14, Belarus May 2017

Winner RTT "Tournament for the prizes of the "Tennis in Solnechny (doubles) U14, Belarus April 2017

Winner RTT "Spring vacation in Tula" U14, March 2017

Winner RTT "Tournament for the prizes of the SPC" Tennis in Solnechny" U14 (doubles), Belarus March 2017

Runner Up RTT "Tournament for the prizes SPC" Tennis in Solnechny" U14 (doubles), Belarus February 2017

3rd place RTT "Championship of Sevastopol - "Governor's Cup" U12, Sevastopol October 2016

3rd place RTT "ACE - 8" for prizes SALE TENNIS.com, Moscow September 2016

Winner RTT Championships Moscow region U12 in the team Khimki June 2016

3rd place RTT "ACE - 1" HEAD prizes in Moscow U12, May 2016

Winner RTT Championship North Caucasus Federal District U12 (doubles), Simferopol, April 2016

Winner RTT "Tournament for the prizes of SOC" Tennis in Sunny" U12 (doubles), Belarus January 2016

Winner RTT "Tournament for the prizes of SOC" Tennis in Sunny" U12 (singles), Belarus January 2016

Runner Up RTT Khimki Junior Open-4 U12 (doubles), July 2015

Winner RTT @Championship Ryazan region, dedicated to the memory weathering N.N.Ozerova@ U12 (doubles), Ryazan June 2015

Runner Up RTT @Championship Ryazan region, dedicated to the memory weathering N.N.Ozerova@ U12 (singles), Ryazan June 2015

3rd place Autumn championship of Mordovia 9-10 years, Saransk, 2014

Runner Up RTT Tennis Park - October for prizes Babolat 9-10 years, Moscow 2014 (singles)

Winner RTT Tournament "For the prizes of the Academy of Tennis Village" in Taldom (Moscow region) 9-10 years (singles)

Winner RTT in Taldom (Moscow region) 9-10 years (singles)

Runner Up RTT Khimki Junior Open-4 U12 (doubles)

3rd place RTT Ace-1 -2014 9-10 years (singles)

Runner Up RTT Khimki -2014 (singles)

Winner RTT Albatros Cup-2014 9-10 years (singles)

Winner RTT TVD Turkish Vacation-2014 9-10 years (singles)

Runner Up RTT TVD On Prizes of Alexander Ostrovsky Academy in Khimki-2014 U12 (singles)

training program Avangard
 

Tatiana in social networks:

site.jpg

Alisa Bakushkina 2001 year of birth.

Coach: Mikhail Ptukhin

Track record

Participant of the RTT tournaments

 

Alisa in social networks:


site.jpg

Rudolf Avanesov 2005 year of birth.

Vladislav Skvortsov's coach group

Track record

Participant of the RTT tournaments

 

Rudolf in social networks:

sss6.jpg

Andrey Lavrov 2007 year of birth.

Coach: Vladimir Lavrov

Track record

RTT tournaments participant

 

Andrei in social networks:

site2.jpg

Angelina Korol 2007 year of birth

Coach: Alexander Spirin

Track record

3rd place RTT "Utrish Tennis Academy Cup" U14 (singles), Anapa September 2019

Winner RTT "Championship of the Sheremetyevsky tennis club U12 (singles), Dolgoprudny (Moscow region), May 2019

Runner Up RTT "Odintsovo MP championship for the prizes of the TC Grand Tennis U12 (singles), July 2018

Runner Up RTT "Grand Tennis Cup" U12, Odintsovo June 2018

Winner RTT Theater - "Grand Tennis Cup" - March-3 U12, Odintsovo March 2018

Winner RTT "Grand Tennis Cup" - October-5 in the category of 9-10 years, Odintsovo October 2017

Runner Up RTT "Grand Tennis Cup" - August-4 in the category of 9-10 years, Odintsovo August 2017

Runner Up TVD RTT "Grand Tennis Cup" in the category of 9-10 years, Odintsovo (Moscow Region) March 2017

Angelina in social networks:

site.jpg

German Geraskin - 2004 year of birth.

Coach: Dmitry Novikov

Track record

Winner RTT VI B "Championship of Odintsovo MR for the prizes of the TC "Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo November 2018

Runner Up RTT "Odintsovo MP Championship for the prizes of the" Grand Tennis" U14 (singles), Odintsovo April 2018

3rd place RTT "Cup of the Istra district" U14, Istra May 2017

German in social networks: